У рамках розширення українсько-польського співробітництва в галузях освіти й науки, розвитку професійного становлення молоді, інтенсифікації інтеграційних процесів, у Запорізькому національному університеті стартувала програма «Подвійне навчання»/«Double studies», яка тепер надає студентам ЗВО можливість здобути вищу освіту одночасно у вітчизняному та європейському вишах.

Підписання угоди стало можливим, завдяки ініціативи професорів кафедри англійської філології ЗНУ Ганни Приходько й Тетяни Козлової. За словами вчених, подвійне навчання відкриє можливість отримання студентами дипломів державного зразка ЗНУ та диплома державного зразка Полонійної Академії в Ченстохові згідно з вимогами кожного навчального закладу. Програма реалізується на основі створення інтегрованих планів у Запорізькому національному університеті та Полонійній Академії. Підставою для вступу до Полонійної Академії стане закінчення першого року навчання і переведення на другий курс у ЗНУ.

У ЗНУ підписано угоду про подвійне навчанняз Полонійною Академією в м. Ченстохова (Польща) - foto3

Варто наголосити, що студенти також матимуть можливість взяти участь у програмі академічної мобільності Erasmus+ в університеті-партнері Полонійної Академії в Євросоюзі. Термін навчання становитиме від 3 до 6 місяців і фінансуватиметься Полонійною Академією (студенти отримуватимуть 400-500 євро/місяць). Також під час навчання студенти проходитимуть стажування за програмою Erasmus+ від 3 до 6 місяців, що фінансується Полонійною Академією (це 500-600 євро/місяць). До того ж студенти зможуть взяти участь в інших міжнародних програмах (програми обміну включно) в таких країнах, як Марокко, Таїланд, Індія, Камерун тощо. Витрати на перебування в цих країнах покриваються Полонійною Академією.

У ЗНУ підписано угоду про подвійне навчанняз Полонійною Академією в м. Ченстохова (Польща) - foto5

Після закінчення програми «Подвійне навчання» студенти ЗНУ отримають європейський досвід співпраці у провідних центрах, установах, на підприємствах Польщі та інших країн. Це надасть молодим фахівцям додаткові переваги, сприятиме налагодженню міжкультурних і професійних зв’язків, уможливить ефективне планування професійної діяльності, розширить географію працевлаштування, прискорить кар’єрне зростання й забезпечить конкурентноспроможність випускників на ринку праці.

Для довідки

У комплексі з іншими видами міжнародної діяльності Запорізького національного університету програма «Подвійне навчання» створює відповідні умови для збільшення контингенту й зміцнення престижу ЗНУ. Вона позитивно впливає на його розвиток й інтеграцію у світовий академічний простір, перетворює заклад на потужного учасника процесу інтелектуальної кооперації.

Полонійна Академія в Ченстохові – приватний навчальний заклад, заснований у 1671 р. Академія забезпечує якісну підготовку фахівців у галузях філології, економіки, управління, права, біотехнологій, медицини. На міжнародний рівень Академія вийшла у 1992 р. Сьогодні вона активно розвиває партнерські зв’язки з більш ніж 20 університетами й інститутами світу. До українських партнерів Полонійної Академії, серед яких виші Львова, Дрогобича, Тернополя, Ужгорода, Одеси, Києва, приєднався Запорізький національний університет.

Прес-служба ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *