Житомирські старшокласники Анна Кіпчук та Олександр Закревський отримали відзнаку на ХХІІІ Міжнародній конференції-конкурсі робіт дослідницького характеру, яка 22-24 лютого відбулася у столиці Білорусі – місті Мінськ. Повідомляє Житомир.info.

Вихованці Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник – Шубін Анатолій Григорович) Кіпчук Анна та Закревський Олександр, учні ЗОШ № 30, увійшли до складу збірної команди України, яка з 22 по 24 лютого брала участь у Міжнародній конференції-конкурсі робіт дослідницького характеру з астрономії, біології, інформатики, математики, фізики та хімії.

Вони представили екологічний проект, що стосується безпеки пішоходів за межами населених пунктів. Школярі запропонували встановити вітряки на роздільних полосах автошляхів. Вітряки працюватимуть під час руху автомобілів за рахунок ефекту Магнуса та вироблятимуть енергію, яку можна направити на освітлення дорожніх знаків та підсвітки на відбійниках.

Олександр – 10-класник, Анна – 9-класниця житомирської школи №30, які увійшли до української збірної з 7 чоловік. На конференції вони познайомилися з досвідченими вченими та школярами-дослідниками з України, Білорусії та Росії. За результатами виступу житомиряни отримали відзнаку членів журі – похвальний відгук голови журі секції «Фізика».

Житомирські старшокласники отримали відзнаки у Мінську за ідею з вітряками на дорогах - 4596d6ed51cf6481364ff14f84dec49d w859 h569

Усього на конференції було презентовано 140 найкращих робіт (дві з яких належать житомирянам), відібраних з 980 робіт заочного етапу. Поїздка відбулась за рахунок коштів Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді при підтримці департаменту освіти Житомирської міської ради.

За словами керівника гуртка Анатолія Шубіна, Олександр та Анна цікавляться напрямком альтернативної енергетики та енергозбереження.

Житомирські старшокласники отримали відзнаки у Мінську за ідею з вітряками на дорогах - e4f9cfa85c89613f7f2acd239b61a3d3 w859 h569

«Під час конкурсу вони побачили інші підходи до вирішення наявних актуальних проблем екологічного характеру та планують вдосконалювати свій проект. Поки мають плани вступити до Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», – поінформував педагог.