Документ розглянули за повною процедурою, однак у сесійній залі був тільки 121 голос на його підтримку. Інформує 112 ua.

Верховна Рада відхилила законопроект про право дітей, позбавлених батьківської опіки, вступати до закладів вищої освіти без складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) № 5023. За документ проголосував лише 121 народний депутат, а для ухвалення рішення треба було принаймні 226 голосів.

Законопроект передбачає, що діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, мають право безкоштовно отримати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі. Зазначені категорії абітурієнтів можуть не складати ЗНО, а скласти вступні іспити і посісти місця у вишах у межах установлених квот.

Заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна повідомила, скільки нині в Україні дітей, позбавлених батьківського піклування.

“Загальна кількість таких дітей станом на початок цього року – 71,5 тис., з них 21 тис. – діти-сироти, які вже підпадають під дію цього закону, і 49 тис. дітей, позбавлених батьківського піклування. Але ми розуміємо, що це діти 23+ і 35+, тобто більшість із них – не діти, а дорослі особи, які мають освіту”, – сказала Олександра Чуркіна.

Зауважимо, цей законопроект зареєстрували у парламенті у серпні 2016 року. Відтоді документ 27 разів потрапляв до порядку денного ВРУ, проте голосування відбулося тільки сьогодні.