Якщо  дитину віком 11 років батьки погано пильнують, і ступінь батьківського контролю до 14 років знижується ще більше, то ризик участі підлітка в азартних іграх до 16 років значно зростає, стверджують вчені.

«Дослідники з Колумбії і Школи громадського здоров’я Блумберг спеціально простежили за 54 підлітками. 85 % із них потрапили в «стабільну групу». За ними батьки постійно наглядали аж до 14 років. Щодо 15 % учасників сила батьківського контролю поступово слабшала. І саме друга група частіше була схильна до ігроманії», – зазначає видання.

Загалом, якщо порівнювати дві групи, показники батьківського контролю сильно не відрізнялися. «Але навіть такі незначні відхилення виливалися в реальні проблеми. Не секрет, що в міру дорослішання діти проводять дедалі більше часу за межами дому, а батьки дозволяють їм активніше спілкуватися з друзями», – каже дослідник Сільвія Мартінс.

Батьки повинні пам’ятати: діти з якогось моменту прагнуть незалежності. Але їм бракує зрілого ставлення до життя. Результат – підлітки вплутуються в сумнівні афери і починають грати.