У Миколаєві студент під час вручення диплома заявив, що купив його за 350 доларів, інформує ТСН 1+1Скандал стався у Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили – на випускному. Випускник на церемонії вручення диплому порвав щойно отриманий документ про вищу освіту.

Випускника зі сцени випхали свої ж одногрупники.  Відео виклали в Інтернет і це зчинило неабиякий резонанс у місті.

“350 доларів я заплатив за дипломний. Працював у Польщі. Дякую. Велика честь”, – говорить студент на відео та нібито розриває диплом. Насправді, каже декан, пошкодив лише обкладинку до документа.

“Він витягнув (диплом), положив обкладинку, розірвав, а диплом він забрав із собою”, – розповідає декан факультету фізичного виховання та спорту Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Андрій Чернозуб.

Хлопця понад півроку не було у виші, його вже збиралися відраховувати. Але студент попросив його залишити, бо нібито увесь цей час заробляв гроші на лікування хворої матері. Зустрічатися зі знімальною групою хлопець готовий лише за гроші. (Містить фрагменти відео з YouTube Дмітрія Ковалевського).

 

Декан факультету фізичного виховання, який закінчив цей студент, запевняє – особисто приймав його дипломну роботу.

“Захищав диплом – захищав, була комісія зі Львова. Він погано захищав і йому поставили мінімальний бал – 3 бали”, – додає декан.

Хлопця понад півроку не було у виші, його вже збиралися відраховувати. Але студент попросив його залишити, бо нібито увесь цей час заробляв гроші на лікування хворої матері.

“Викладачі увійшли в становище – допомогли йому здати сесію. Знаєте, горе є горе”, – каже викладач факультету фізичного виховання та спорту Карен Абрамов.

Викладачі губляться в здогадках, чому їхній студент таке утнув. І впевнені, що ніхто у виші не міг би піти з ним на угоду з хабарем.

Ім’я скандального випускника – Олександр Ананко. Його однокурсники запевняють, що той поводився неадекватно. Олександр завжди вчився слабенько. Натомість із 4-го курсу мріяв стати відомим блогером. Упевнені, що цей скандал учинив спеціально, заради рейтингів.

ТСН знайшла Олександра. Телефоном він зізнався, що справді диплом купив, але університет тут ні до чого, а купив нібито “в іншому місці. А от зустрічатися зі знімальною групою хлопець готовий лише за гроші.

“За винагороду, бо я витрачу ресурси, гроші на проїзд, я витрачу свій час. Для початку хай буде 5 тисяч гривень. Без грошей нічого не буде”, – заявив Олександр телефоном.

В університеті перевіряють дипломну роботу Олександра на плагіат. Якщо вона скомпільована з різних джерел, її анулюють. Декан звернувся до поліції. Каже – за публічні обвинувачення, якщо вони неправдиві, людина має відповісти.