12 березня дружина Президента України, голова Фонду Порошенка Марина Порошенко відкрила тренінг для працівників Інклюзивно-ресурсних центрів з використання методик комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

У програмі тренінгу – навчання тренерів роботі з сучасними міжнародними психодіагностичними методиками WISC-IV, Leiter-3, Conners-3, PEP-3 та CASD. Саме вони допомагають визначити сильні та слабкі сторони у розвитку дитини, організувати навчальний процес так, щоб кожна дитина змогла максимально реалізувати свої здібності.

Це навчання дасть можливість застосовувати єдиний підхід до комплексної оцінки розвитку дітей по всій країні. За словами Першої леді, це дуже важливий і відповідальний момент, який Фонд Порошенка у співпраці з Міністерством освіти і науки готували майже 1,5 роки.

«Уже з цього року Україна переходить на міжнародний формат оцінки функціонування та обмеження життєдіяльності дітей з особливими освітніми потребами (МКФ), до перекладу і впровадження якого також долучилася команда Фонду Порошенка. Також  було здійснено перехід до МКФ-ДП, що дало підстави застосовувати в ІРЦ нові сучасні міжнародні методики»,– сказала Марина Порошенко.

Цього року 500 Інклюзивно-ресурсних центрів у всіх областях України вже отримали комплекти методик. Наступного будуть оснащені ще 200 ІРЦ.

Запропонований тренінг – п’ятитижневий і складається з трьох етапів. Після його проходження слухачі мають скласти випускний іспит, щоб отримати посвідчення тренера та в подальшому навчати фахівців ІРЦ використанню сучасних методик.

Автор фото та тексту – Офіційне інтернет-представництво Президента України