У Херсоні мама школярки звинувачує директора у хабарництві. Остання нібито вимагала тисячі гривень за зарахування дитини до навчального закладу. Директор під слідством і від роботи відсторонена.  Повідомляє “Сегодня” Ганна веде шестирічну Софію в школу. Щоб дочка вчилася саме тут – мати каже: їй довелося пройти чимало випробувань. І почалося все з першої розмови з директором.

Ганна свого прізвища не називає, – каже, на час слідства не можна. Але сьогодні готова розповісти свою історію. Так склалися обставини, що вона повинна була переїхати з одного району міста в інший. Тоді ж – у лютому – пішла влаштовувати дочку-першокласницю в найближчу школу. Розмова відбулася в кабінеті директора.

“Каже – у нас немає принтера. Я сказала, що куплю. – Ви готові зробити подарунок? – Звичайно, я куплю принтер. – Добре, тоді давайте документи дівчинки і ми все вирішимо”, – згадує Ганна розмову з директоркою і додає, – ” Я вже придивлялася, мало не купила”.

Але через два дні керівник передумала.

“Каже, не потрібно купувати. Думаю, може, передумала. – Ви нам даєте гроші, і ми купуємо … Назвала суму п’ять тисяч. Я розуміла, якщо я не дам або у мене немає, якщо відмовлю їй – вона віддасть мені документи доньки. Я вийшла з кабінету, і у мене було два дні на роздуми, як мені поступити “, – розповідає жінка.

І Ганна пішла в поліцію.

“При передачі грошей мами директору школи було здійснено затримання. Як пояснила директор – взяла саме за те, щоб влаштувати дитину в школу. Не пояснювала, чому така сума, які причини і негативні наслідки можуть настати, але сказала, для того, щоб все було добре, щоб дитину влаштували, і вона навчалася в цій школі “, – говорить начальник відділу розслідування управління Нацполіції в Херсонській області Ігор Дем’янюк.

Підозрювана в отриманні хабара директор школи зараз під домашнім арештом. На камеру з “Сегодня” погодилася спілкуватися тільки після закінчення слідства.

“Я вам дам обов’язково інтерв’ю після того, коли закінчиться ця вся ситуація. Ось тоді із задоволенням зустрінуся, з задоволенням поясню, розповім”, – сказала вона.

Ганна впевнена, що була не першою, у кого директор вимагала гроші.

“Я зрозуміла, що не перша, у кого вона вимагає гроші. При передачі грошей вона взяла листочок з ручкою, і я краєм ока побачила, що вона пише ім’я і прізвище моєї дитини і клас”, – розповідає жінка.

Під час обшуку в кабінеті директора оперативники знайшли списки – на них прізвища та суми, причому в різній валюті.

“У нас є благодійний фонд, який йде через централізовану бухгалтерію, в школі є батьківський комітет. Звіт директора часто відбувається. І все це на папері, все це є. Ми збентежені”, – говорить в.о. директора школи Наталія Вишнякова.

“Для нас це вперше в нашій школі. Школа зараз працює в звичайному режимі”, – запевняє заступник директора школи Варвара Дьоміна.

У міському управлінні освіти внутрішньої перевірки не проводили. Кажуть, робити висновки не можуть, поки триває слідство. Директор 7 років працювала на посаді, і на неї нарікань не було.

“Директор відсторонена від посади. Триває слідство, згідно з постановою слідчого судді, її усунули тільки до 25 квітня”, – говорить завідувачка сектором з правових питань управління освіти Херсонської міської ради Юлія Петриченко.

Проти директора почали кримінальне провадження. Вона може потрапити за ґрати мінімум на 5 років, або повернутися до свого кабінету, якщо її провину не доведуть.

Ганна не шкодує про скоєне. Навіть в умовах, коли інші бояться говорити про побори.

“Я зробила цей крок, тому йду до кінця”, – говорить жінка.

Софія ж із задоволенням ходить в цю школу, любить свій новий клас. Від вчителів та інших учнів ніяких утисків – каже мати, не помічала.