Як використовувати сучасні світові методики для оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами – відповідні тренінги пройшли 75 психологів інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) з усієї України. Навчання тривало упродовж 12-15 березня 2019 року в Києві й було організовано МОН та Фондом Порошенка.

«Торік ми вперше масштабно забезпечили регіони сучасними психологічними інструментами для комплексної оцінки розвитку дітей. Відповідні методики МОН закупило для 500 новостворених інклюзивно-ресурсних центрів. Вони дозволяють провести фактично весь спектр потрібних психолого-педагогічних досліджень. Це дуже важливо для того, щоб оцінити спроможність до навчання дітей з особливими освітніми потребами, побудувати для них індивідуальну програму розвитку, освітню траєкторію тощо. Щоб на місцях могли якомога ефективніше використовувати ці методики, ми організували навчання для психологів ІРЦ з усієї країни. Після його проходження вони зможуть стати сертифікованими тренерами та передавати знання вже своїм колегам в регіонах», – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей.

Навчання передбачає кілька етапів. Під час першого фахівці ІРЦ опановували теорію та вчилися практично працювати з 5-ма методиками:

  • розладів аутистичного спектра «CASD»
  • діагностики розладу дефіциту уваги та гіперактивності «Conners-3»
  • для тестування невербального інтелекту і когнітивних здібностей «Leiter-3»
  • для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей «WISC-IV – шкала інтелекту Векслера для дітей»
  • індивідуалізованого психоосвітнього оцінювання дітей із розладами аутистичного спектра «РЕР-3».

Надалі кожен учасник повинен скласти електронний іспит та протягом місяця виконати домашнє завдання на робочому місці. Це є обов’язковою умовою доступу слухачів до наступного етапу, який відбудеться у середині квітня цього року.

Понад 70 фахівців ІРЦ пройшли тренінги із сучасних методик - 5c8bcfa551bcc959450761

За результатами другої частини навчання та успішного проходження випускного іспиту учасники отримають кваліфікацію та посвідчення тренера. Це дасть їм право надалі вчити інших фахівців ІРЦ на своїх територіях роботі з зазначеними методиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *