Лідерство та лідерські якості вже давно визначені провідними науковцями, роботодавцями та управлінцями як пріоритетні загальні компетенції працівника-професіонала.

Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», усвідомлюючи свою академічну відповідальність перед своїми студентами, не перший рік опікується виявленням і подальшим формуванням лідерства та лідерських якостей своїх студентів. Авторська унікальна дисципліна «Основи лідерства» знаходить чимало схвальних відгуків серед студентів та учасників тренінгових занять.

В університеті систематично працюють над розвитком лідерських якостей не лише студентів, а й науково-педагогічних працівників і ректорату. Крім широкого кола тренінгів та майстер-класів, університет активно долучається до міжнародних освітніх та кваліфікаційних програм. Однією з найважливіших серед них є програма «Розвиток лідерського потенціалу університетів України», що фінансується Британською радою. ПУЕТ був серед 40-ка університетів із різних регіонів України, які були відібрані до участі в ній на конкурсній основі. Програма успішно була реалізована впродовж 3-х років, а її результати знайшли відображення у відпрацюванні механізмів та алгоритмів виявлення та подальшого формування лідерського потенціалу українського закладу вищої освіти.

5 березня 2019 року в м. Київ відбувся фінальний захід програми «Розвиток лідерського потенціалу університетів України». Інститут вищої освіти НАПН України (координатор проекту) залучив до участі в заході широке коло зацікавлених сторін. Показовим є те, що проект всебічно підтримували МОН України, НАПН України та Британська фундація лідерства.

Зацікавленість у розвитку закладів вищої освіти та їх потенціалу як освітніх осередків та каталізаторів якісних змін виявили міністр освіти і науки України
Лілія Гриневич, президент НАПН України Василь Кремень, директор Інституту вищої освіти НАПН України Світлана Калашникова, Генеральний директор Edvance HE Елісон Джонс, директор Британської Ради Саймон Вільямс, які стали головними спікерами заходу.

Полтавський університет економіки і торгівлі представляла робоча група проекту у складі ректора Олексія Нестулі, завідувача кафедри менеджменту Людмили Шимановська-Діанич, доцентів Анни Артеменко, Тетяни Білобрової, Артема Пожара, Миколи Любимова та студентки Анни Соколової. Саме вони звітували перед координаторами й учасниками про успіх упровадження в освітнє середовище університету лідерської парадигми управління та формування унікальних інструментів виявлення та формування лідерських якостей у студентів університету.