19 березня 2019 року в Укрінформі було презентовано результати реалізації Пакту заради молоді-2020 , нагороджено активні компанії-підписанти та обговорено плани на 2019 рік.

Програма Пакт заради молоді-2020 реалізується Центром «Розвиток КСВ»: Міністерством молоді та спорту України та Фондом ООН у галузі народонаселення. За три роки 123 компанії підписали Пакт заради молоді-2020 і спільно створили 32127 робочих місць для молоді, 596 партнерства із закладами освіти та забезпечили менторською підтримкою щодо першого робочого місця1700 молодих людей.

Конференцію відкрив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема«Ініціатива Пакт заради молоді 2020 – чудовий приклад взаємодії держави, громадського сектору і бізнесу у вирішенні такого важливого питання як працевлаштування. Зокрема те, що в процесі взаємодії народжуються такі ініціативи як Національний план дій щодо зайнятості молоді – це зайве підтвердження, що є довіра, розуміння та бачення, що тільки інтегрально спільними зусиллями можна досягати змістовних результатів».

У свою чергу Юлія Новак, координаторка молодіжних програм UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення наголосила: «Фонд ООН  у галузі народонаселення радий бути частиною важливої ініціативи “Пакт заради молоді-2020”. В Україні ми реалізуємо програми для молоді, щоб допомогти їм стати активними громадянам, здобути знання та навички, необхідні для здорового і щасливого життя та ефективного розвитку суспільства. Важливо, щоб кожна молода людина могла реалізувати свій потенціал».

Марина Саприкіна, керівниця CSR Ukraine, Центру «Розвиток КСВ», відмітила: «CSR Ukraine, як експертна організація, яка просуває принципи сталого розвитку та соціальної відповідальності бізнесу, три роки тому долучилась до європейської ініціативи – Пакт заради молоді, і спільно з партнерами започаткувала українську програму. Підписуючи Пакт, компанії беруть три зобов’язання: 1) створювати нові робочі місця для молоді; 2) розробляти нові програми партнерства з університетами та 3) залучати співробітників до менторства з питань кар’єри. Важливо, що компанії виконують свої зобов’язання і кожен рік звітують про прогрес

В рамках заходу відбулось нагородження найактивніших компаній-підписантів Пакт, серед яких: Syngenta,Watsons Україна, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед, Райффайзен Банк Аваль. Компанії розповіли чому підтримують активності Пакту та вирішують питання зайнятості молоді.

«Компанія Syngenta вірить, що розвиток молодих талановитих спеціалістів є ключовим пріоритетом відповідального бізнесу. Понад 40 стажерів кожен рік долучаються до проектів нашої компанії, щоб зробити свій внесок у розкриття потенціалу рослин та сільського господарства загалом. Нам дуже важлива співпраця в рамках Пакту для молоді, що дає можливість залучати талановитих молодих людей та поширювати інформацію про перспективи роботи в нашій компанії по всій Україні», – зауважив П’єр Кохадон, генеральний директор компанії Syngenta в Україні.

«Компанія Watsons Україна 6 жовтня 2018 року підписала Пакт заради Молоді-2020. Це гідний крок до створення професійного майбутнього України і ми раді долучитись до цього, підтримуючи та розвиваючи дану ініціативу. Ми довгий час співпрацюємо із багатьма професійними та вищими навчальними закладами, надаючи практику для  студентів у нашій компанії. Нам важливо і приємно, що старт кар’єри молоді відбувається саме у нас! Ставши підписантами Пакту ми сподіваємось на продуктивну співпрацю із навчальними закладами, підвищення популярності та поваги до технічно-професійних спеціальностей. У нас є багаторічний досвід, яким ми готові ділитись, допомагати студентам та школярам з обранням професії, приймати до наших рядів молодих спеціалістів», – зазначила Наталія Жукова, HR Business Partner Watsons Україна.

 

У свою чергу начальниця департаменту менеджменту персоналу «UKRSIBBANK BNP Paribas Group» Наталя Галунко сказала:  «Ми запрошуємо на роботу не тільки експертів, а й вчорашніх випускників вузів. Більш того, ми дивимося в майбутнє і вже сьогодні заохочуємо школярів – покоління, яке найбільше цінує технології, мобільність і постійний розвиток, вибрати кар’єру у світі фінансів. Саме тому ми підтримуємо проекти в рамках Пакту заради молоді: Форуми WOW та Skills Lab, а також окремі проекти «Open for TEENS», «Кар’єра зі школи: вибір і планування» та менторську програму «Дівчата STEM».

«Компанія Кока-Кола Беверіджиз Україна послідовно реалізовує стратегію розвитку молоді, наша мета до 2020 року допомогти 25-ти тисячам молодих українців отримати краще майбутнє. Співпраця в рамках Пакту заради молоді  — це  нагода привернути увагу громадськості та бізнес-спільноти до проблеми розвитку соціально незахищеної молоді, яка найбільше потребує підтримки. На сьогоднішній день Програма розвитку соціально незахищеної молоді #YouthEmpowered охоплює 15 інтернатів у 9 областях України. Разом з тим, наприкінці минулого року компанія запустила  інноваційну освітню онлайн платформу #YouthEmpowered Digital Hub, яка містить багато цікавих тренінгів для розвитку ділових та життєвих навичок, доступ до яких є безкоштовним.З моменту підписання Пакту компанія надала можливість понад 8000 молодих українців отримати кращу освіту та знайти гідну роботу», – зауважилаОльга Кудіна, спеціаліст з КСВ Компанія Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед.

 

“АТ «Райффайзен Банк Аваль» як соціально-відповідальний роботодавець пропонує багато можливостей для талановитої молоді. Минулого року компанія увійшла до рейтингу ТОП-20 роботодавців України за версією HeadHunter. Ми маємо програми стажування у різних напрямках, надаємо можливість студентам проходити практику, винаймаємо молодих спеціалістів без досвіду роботи на вакансії початкового рівня. У 2018 році понад 60 стажерів та 330 практикантів отримали перший досвід у нашому банку. Також представники компанії взяли участь у більш ніж 100 заходах для молоді в різних регіонах (ярмарки вакансій, екскурсії до банку, майстер-класи для студентів тощо). Райффайзен Банк Аваль долучився до ініціативи Пакт заради молоді – 2020 у минулому році. Місія Пакту співпадає з цілями нашої компанії у питаннях сприяння працевлаштуванню та освіти молоді,» – наголосила Вероніка Бодашко, Начальник управління по обслуговуванню ключових клієнтів з питань управління персоналом АТ «Райффайзен Банк Аваль».

В рамках прес-конференції Пакт підписали нові компанії, серед яких: Декатлон Україна, ДП «НЕК «Укренерго» та освітні партнери: Startup Ukraine, Українська академія лідерства.

Тарас Деркач, координатор Career Hub, CSR Ukraine розповів про плани ініціативи на 2019 рік:        «Цього року наша спільна робота з партнерами буде зосереджена на заходах в Черкасах, Миколаєві та Кривому розі, де відбудуться  Форуми «Бізнес-молодь: ефект WOW від співпраці» та стартує програма «Skills Lab: власна справа та успішна кар’єра”. Крім того ми продовжимо активні зустріч з підписантами та впровадження Національного плану дій».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *