15 березня 2019 року Конфедерація профспілок Нідерландів (FNV), Федерація профспілок освітян та членська організація Європейського комітету профспілок освіти – Загальна профспілка освіти Нідерландів провели перший загальний страйк, який об’єднав вчителів, викладачів та інших педагогічних працівників, які працюють в початковій, середній, професійно-технічній та вищій освіті.

Страйк завершив цілу низку акцій, які проводилися протягом тижня 11-14 березня. Усього в країні в день страйку не працювало приблизно 2500 початкових шкіл та 35 середніх шкіл.

Крім того, акцію підтримали організації батьків. На вулиці вийшло приблизно 40 тисяч освітян, які представляли всі рівні освіти. У демонстрації також взяли участь делегації з Німеччини та Бельгії.

Незважаючи на те, що профспілки освітян неодноразово попереджали владу про недостатнє фінансування освіти, яке призводить до дефіциту вчителів та зниження якості освіти, уряд вдався лише до формальних кроків, таких як позаплановий розподіл вже виділених коштів.

«Відсутність структурних інвестицій в освіту, заморожування заробітної плати та скорочення бюджету призвели до стану, який вимагає термінового вжиття заходів. Цілі класи регулярно відпускають додому, а в деяких школах навчають лише чотири дні на тиждень. Дефіцит вчителів дуже великий. У вищих навчальних закладах співвідношення кількості студентів до кількості викладачів є занадто високим. І при цьому уряд і надалі планує скорочувати фінансування університетів», – заявили представники Загальної профспілки освіти Нідерландів.

Члени Європейського комітету профспілок освіти рішуче підтримали вимоги профспілок до уряду Нідерландів щодо значного збільшення державного фінансування освіти, а саме:

  • привести до одного рівня заробітну плату у початковій та середній школі;
  • скоротити навантаження у середній школі до 20 уроків на тиждень;
  • перевести у вищий тарифний розряд вчителів у професійно-технічній та вищій освіті;
  • забезпечити перспективи кар’єрного зростання для вчителів та інших працівників освіти;
  • скасувати заплановані скорочення фінансування університетів.

Масштабний страйк освітян відбувся у Нідерландах - 1552915591 54519035 2134686403264977 279279711551488000 o