Вступна кампанія – 2012 у вітчизняних ВНЗ розпочинається за три тижні – 2 липня. Отже, в абітурієнтів і їхніх батьків не бракуватиме часу, щоб остаточно визначитися з планами на майбутні 5 років. Не дивно, що у кожного вступника виникає безліч запитань, однак підказки та домисли друзів і знайомих можуть зробити вам ведмежу послугу. Адже Умови вступу до ВНЗ щороку змінюються.

Освітній портал ПедПРЕСА започатковує спеціальний проект «Вступ – 2012». Тут ми зібрали потрібну, а основне достовірну інформацію щодо цьогорічної вступної кампанії. Щодня на відвідувачів порталу чекатимуть нові поради і відповіді на нагальні запитання від фахівців департаменту вищої освіти МОНмолодьспорту.

Сьогодні відповідаємо на запитання абітурієнтів про те, яку освіту потрібно мати, щоб вступити до вишу.

Дізнатися про свої шанси на вступ до вишу абітурієнти можуть на головній сторінці порталу ПедПРЕСА, ввівши середній бал атестату та бали Сертифікату ЗНО!  

1. Яка необхідна освіта для вступу на навчання за різними освітньо-кваліфікаційними рівнями?

         Вступ на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста здійснюється на основі базової (9 класів) та повної (11 класів) загальної середньої освіти, а також на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника зі скороченим терміном навчання.

Вступ на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра здійснюється на основі повної загальної середньої освіти, а також на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста зі скороченим терміном навчання.

Вступ на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста – на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра – на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра або спеціаліста, а на спеціальності медичного та ветеринарно-медичного спрямувань – також на основі повної загальної середньої освіти.

2. Чи можна брати участь у конкурсі на бюджетну форму навчання на певний освітньо-кваліфікаційний рівень, якщо вже здобуваєш його в іншому вищому навчальному закладі?

Ні. Це можливо тільки за умови відрахування з іншого вищого навчального закладу.

3. Якщо в абітурієнта є атестат про здобуття повної загальної середньої освіти, а також диплом певного освітньо-кваліфікаційного рівня, то з якого документа враховується середній бал при вступі на перший курс?

З атестата, якщо він вступає на основі повної загальної середньої освіти.

4. Чи можна зарахувати до категорії осіб – випускників минулих років (до 2007 року) абітурієнта, який закінчив вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації на основі базової середньої освіти у 2008 році, отримавши і атестат, і диплом молодшого спеціаліста, хоча повну загальну середню освіту він фактично здобув у 2006 році?

Ні, оскільки документ про повну загальну середню освіту він отримав у 2008 році.

5. Чи можна зараховувати за результатами вступних випробувань абітурієнтів, які здобули повну загальну середню освіту в 2007 році і раніше, але зареєструвалися і проходили зовнішнє незалежне оцінювання з навчальних дисциплін у 2008, 2009, 2010, 2011 роках і мають в сертифікаті бали нижче 124?

Так.

Про систему вищої освіти в Україні

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

12 коментар до “Яку освіту потрібно мати, щоб вступити до вишу (частина 1)”
  1. Вступник пред’являє особисто:
   документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
   сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
   медичну довідку за формою 086-о;
   документ, що посвідчує особу та громадянство (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон), військовий квиток або приписне свідоцтво, свідоцтво про народження – для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *