Шкільний учитель з кенійської села, який віддавав більшу частину зарплати на допомогу бідним учням, став найкращим вчителем в світі у 2019 році. Повідомляє УНІАН.

24 березня під час Global Education and Skills Forum відбулася церемонія нагородження переможця Global Teacher Prize. Найкращим вчителем світу у 2019 році став кенієць Пітер Табічі.

У школі Пітера лише один комп’ютер і майже не працює інтернет, однак він намагається впроваджувати зміни й без ресурсів. За словами Табічі, відчувається сильний брак вчителів і шкільних посібників. Класи тут – до 70-80 осіб. Багато дітей щоранку йдуть до школи пішки по шість і більше кілометрів.

Пітер Табічі перетворив свою школу на найкращу серед державних, коли відкрив клуб талантів і науковий гурток.

Удвічі більше випускників його школи вступають до коледжів та університетів. Для тих, кому важко навчатися, Пітер з колегами безплатно проводить індивідуальні заняття вечорами та у вихідні. Також 80 % зарплати вчитель віддає на розвиток школи.

Табічі відвідує сім’ї, діти з яких рідко з’являються на заняттях, і переконує батьків, які збираються віддати своїх неповнолітніх дочок заміж, дозволити їм закінчити навчання в школі.

Його учні отримували нагороди на національних та міжнародних наукових конкурсах, в тому числі – приз британського Королівського хімічного товариства.

Премія Global Teacher Prize присуджується фондом Varkey Foundation щороку. Її журі складається близько з 150 осіб. Мета премії, за словами її засновника, індійського бізнесмена Санні Варки, – підвищення престижу вчительської професії.

Фото: mediaoffice.ae