27 березня Kharkiv IT Cluster провів першу мотиваційну гру для школярів в рамках проекту Kids2IT. Гра пройшла в НАУ “ХАІ” ім. М.Є. Жуковського і зібрала понад 80 учнів старших класів з понад 10 шкіл Харкова. Менторами виступила команда та представники компаній-учасників Kharkiv IT Cluster, а також партнерських організацій.

Світ інформаційних технологій є багатогранним і різноманітним, а над однією розробкою працює не один десяток фахівців. Тому цикл ігор проекту Kids2IT спрямований на те, щоб в ігровій формі показати дітям розмаїття професій індустрії і пояснити, що в ній працюють не тільки програмісти.

Гра, розроблена IT Кластером, називається «Smartphone from Scratch», завдання гравців – придумати мобільний телефон, від концепції до прототипу.

Команди формуються на основі ролей в проекті. На початковому етапі включаються генератори ідей, потім бізнес-аналітики, дизайнери, конструктори «заліза», програмісти, тестувальники, PM/Product owner, і, нарешті, sales. В кінці гри школярі презентують ідеї менторам.

Найактивніші школярі отримали призи, а 20 щасливчиків вирушать на екскурсію до однієї з найбільших IT компаній України.

Всього в Kids2IT беруть участь понад 20 тренерів, всі вони мають різний бегкраунд, але їх об’єднує бажання допомогти учням шкіл зробити свідомий вибір майбутнього місця навчання.

Довідка про проект Kids2IT:

Мета проекту: проінформувати школярів і їх батьків про спеціальності, що відносяться до IТ сфері, щоб у майбутньому вони змогли швидко влитися в галузь, а також збільшити число абітурієнтів, які вступають на технічні спеціальності. Цільова аудиторія: школярі 9-11 класу і їх батьки. Реалізується в школах Харкова та області, а до подальшої розробки концепції можуть залучатися інші регіони. Стратегічний напрямок: освітній напрямок / насичення ринку кадрами.

Очікувані результати всього проекту:підготовка школярів до раціонального вибору вузу, розвиток освіти в регіоні шляхом поширення практичних знань, відповідних актуальних тематик, інформування школярів про сучасні IT професії.