Загальні видатки на освіту й науку з державної скарбниці зросли на 12 мільярдів гривень, тобто на 15,1% порівняно з 2011 роком.

Заступником міністра – керівник апарату МОНмолодьспорту Петро Куліков розповів Pedpresa.com про особливості фінансування освіти на 2012 рік і відмінності його від років попередніх.

З беззаперечних позитивів він відзначив істотне збільшення фінансування на програму «Шкільний автобус». А саме — 352 мільйони гривень, на які можна придбати понад тисячу нових автобусів. Для порівняння — в 2011-му закупили лише 214 автобусів, фінансування становило 75 мільйонів. Крім того, як відомо, бюджетом передбачено протягом 2012 року тричі підвищити зарплату викладачам усіх навчальних закладів.

Освітян найбільше цікавить, в якому обсязі заплановані в бюджеті кошти на матеріально-технічну базу дошкільних закладів і на заохочення вихователів.

— Звичайно, але швидко все не робиться. Державна цільова програма розвитку дошкільної освіти сама по собі передбачає вдосконалення розвитку мережі дошкільних навчальних закладів і зміцнення матеріально-технічної бази для них, – говорить Петро Куліков. – Але вона розрахована до 2017 року. Те, що і вихователям, і вчителям у садочках буде збільшуватися заробітна плата — це безумовно. Але на скільки — залежатиме від кожного регіону окремо. Тому що вся середня і дошкільна освіта фінансується з місцевого бюджету.

Не оминули під час формування бюджету на цей рік і видатки на розвиток науки в Україні. Як зазначає заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту, відомство впроваджує багато цільових програм у науковій сфері, які також потребують належного фінансування.

– Якщо взяти видатки на науку в цілому — по загальному і спеціальному фондах, передбачено 5,7 мільярда гривень. Це на 17,2 % більше, порівняно з 2011 роком, і на 23,3 % більше, ніж було в 2010-му, – підкреслює Петро Куліков.

Щодо спортивної галузі, то видатки на 2012 рік збільшили порівняно з 2011 роком на 28,5 %. І передбачили суму 2,2 мільярда гривень, що є найвищим показником, починаючи з 2007 року. Це підготовка і участь національних збірних команд у літніх олімпійських і параолімпійських іграх, зимових юнацьких олімпійських іграх тощо. Тож можна сказати, що це істотний прорив.

 Докладно про фінансування освіти у 2012 році читайте в ексклюзивному інтерв’ю з Петром Куліковим

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *