У рамках співпраці Коледжу Санта Фе (штат Флорида, США) та Київського коледжу легкої промисловості у березні візит в Україну здійснила фахівець з американської жестової мови, професор кафедри гуманітарних та іноземних мов Коледжу Санта Фе – Мішель Фріз.

Зокрема, під час візиту Мішель зустрілася з заступником Міністра культури України Юрієм Рибачуком, де вони обговорили проект Закону України «Про українську жестову мову», та з першим заступником Міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм, де учасники обмінлись досвідом у питаннях особливостей впровадження інклюзивної освіти у системі коледжів. Цікавим та пізнавальним було знайомство американського фахівця з роботою Центрального правління Всеукраїнської громадської організації «Українське товариство глухих» та відвідування Навчально-відновлювального центру Украі?нського товариства глухих у Пущі-Водиці.

Фахівець з американськоі? жестовоі? мови Мішель Фріз побував у Київському коледжі легкої промисловості - 8829

У Київському коледжі легкої промисловості гостя ознайомилась з особливостями  інклюзивного навчання у даному закладі освіти. Під час відкритого діалогу на тему: «Інклюзія в суспільстві. Освіта осіб з порушеннями слуху. Досвід Америки» було обговорено ряд питань стосовно підготовки студентів з порушеннями слуху в закладах освіти України та Америки, учасники поділились досвідом теоретичної та практичної підготовки молоді, особливостями роботи перекладачів жестової мови. Мішель Фріз розповіла, що навчанню молоді з порушеннями слуху, зокрема, жестовій мові, в Америці приділяється велика увага, адже саме жестова мова займає четверте місце за рівнем практичного застосування (у США налічується 38 млн. осіб з порушенням слуху). Американська колега поділилася своїми враженнями від побаченого та акцентувала увагу на тому, що Коледж є одним з унікальних навчальних закладів світу, де поруч навчаються чуючі та нечуючі студенти упродовж 60 років.

Фахівець з американськоі? жестовоі? мови Мішель Фріз побував у Київському коледжі легкої промисловості - DSC 7745

Фахівець ознайомилася з роботою Об’єднання перекладачів жестової мови Коледжу та специфікою підготовки студентів з порушеннями слуху на технологічному факультеті; відвідала відкрите заняття «Українська жестова мова»; провела робочу нараду з викладачами української жестової мови та культури глухих.

Пізнавальним було відвідування Спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 9 міста Києва для дітей зі зниженим слухом. Під час зустрічей з педагогами та школярами було обговорено багато важливих освітніх питань та перспективи співпраці спеціальних шкіл з навчальними закладами фаховоі? освіти.

Мішель Фріз ознайомилась з роботою відділу навчання та лабораторії жестової мови Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України та Громадської організації «Об’єднання нечуючих педагогів», де був проведений Міжнародний науково-практичний семінар: «Доступний освітній простір для дітей глухих та слабочуючих».

Фахівець з американськоі? жестовоі? мови Мішель Фріз побував у Київському коледжі легкої промисловості - DSC 7868

Цікавими для наших співвітчизників стали презентації Мішель Фріз про американську культуру та історію глухих, особливості навчання глухих в Америці та роботу перекладачів жестової мови.

Фінальним акордом візиту стало відвідування Культурного центру УТОГ міста Києва, круглий стіл на тему: «Культура глухих в Україні та Америці. Історія та сучасність» та  вистава театру міміки і жесту «Раи?дуга».

Фахівець з американськоі? жестовоі? мови Мішель Фріз побував у Київському коледжі легкої промисловості - DSC 7873