Наприкінці минулого року Житомирський національний агроекологічний університет та  ПП «Галекс-Агро» розпочали впровадження спільного  проекту з дуальної освіти. Вже у лютому 2019 року 22 студенти ЖНАЕУ з шести різних спеціальностей відправилися проходити стажування на базі підприємства.

Про проміжні результати впровадження пілотного проекту 3 квітня ректор Житомирського національного агроекологічного університету  Олег Скидан, проректори навчального закладу – Людмила Романчук, Іван Мартинук та Юрій Демяненко, а також директор Центру кар’єрного розвитку та корпоративних зв’язків  Наталія Степаненко спілкувалися із  генеральним директором та засновником ПП «Галекс-Агро»  Олександром Ющенко, директором ТОВ «Органік Мілк» та ТОВ «Органічний м’ясний продукт» – Оленою Стретович.

У рамках зустрічі  обговорили питання стажування та подальшого працевлаштування студентів ЖНАЕУ на виробничих потужностях провідного органічного підприємства України.

Приватне підприємство «ГАЛЕКС-АГРО» представляє собою вертикальну інтеграцію кількох підприємств, утворюючих виробничу ланку від виробництва органічної продукції рослинництва і тваринництва до переробки органічної сировини. Компанія має повний завершений цикл виробництва від вирощування кормів, утримання поголів’я м’ясо-молочного стада до переробки молочної сировини і виробництва кінцевого продукту споживання.

З усіма цими процесами вже ознайомилися студенти ЖНАЕУ, які висловили бажання взяти участь у проекті з дуальної освіти і до середини травня матимуть можливість не лише перевірити свої теоретичні знання, але й здобути практичні навички і досвід відповідно до обраної професії.

Дуальна форма здобуття освіти – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.

Студенти ЖНАЕУ підписали відповідні договори   про здійснення навчання за дуальною формою здобуття освіти і протягом трьох місяців безпосередньо перебувають на підприємстві. Вони мають повний робочий день, забезпечені безкоштовним житлом, для цього їм виділили кімнати у гуртожитках з відповідними умовами, безкоштовним харчуванням.

Не менш важливо, що стажування повноцінно оплачується, а після його завершення студенти зможуть продовжити договір на літній період або залишитися працювати.

Також кожен із 22 студентів має свого керівника на підприємстві та наставника від навчального закладу, які постійно надають  консультації і фахову підтримку.

Олександр Ющенко наголошує, що проектом задоволений і радий, що Житомирський агроуніверситет перший в регіоні пішов на такий крок. Надалі працюватимуть над тим, аби збільшити кількість студентів для підготовки за дуальною формою здобуття освіти.

Користуючись нагодою, керівництво ЖНАЕУ також відвідало компанії підприємства у Баранівці, м. Новоград-Волинський та Новоград-Волинському районі, де наразі стажуються студенти.

Ті, у свою чергу поділилися позитивними враженнями від роботи на підприємстві такого івня та розповіли про повсякденні обов’язки ветеринарів, менеджерів, технологів, агрономів, механіків та інженерів, які мають у рамках проекту.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету