8 квітня 2019 року в Укрінформі CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ», Міністерство молоді та спорту України та Міністерство освіти та науки України презентували результати проекту про свідомий вибір професії у школі – “Карта професій” – за 2018 рік. В рамках проекту за підтримки бізнесу було: створено п’ять буклетів про різні професії, розроблено 39 занять «Бесіди про кар’єру» з 5 по 10 класи, які отримали гриф МОН, а також підписано Меморандум зі 120 школами, що пілотують заняття про кар’єру.

Конференцію відкрив Микола Даневич, заступник Міністра молоді та спорту України: «За даними соціологічного дослідження “Молодь України–2018”, 50% молоді працюють не за фахом, а майже третина – має бажання змінити професію. Саме тому існує потреба у проведенні якісної профорієнтаційної роботи серед молоді, починаючи зі школи, та налагодженні консолідованих зусиль центральних органів виконавчої влади. З цією метою, Мінмолодьспортом ініційовано підписання Меморандуму про співпрацю з Мінсоцполітики, МОН та ДСЗ».

У свою чергу Вікторія Карбишева, керівниця експертної групи Директорату професійної освіти МОН, наголосила: «Профорієнтація та свідомий вибір професій серед школярів є неймовірно важливим питанням для України. Саме тому МОН спільно з партнерами робить конкретні кроки для її вирішення. І дуже важливо всіляко підтримувати участь громадського сектору та бізнесу у впровадженні нових підходів до вибору професії та планування кар’єри».

Тарас Деркач, координатор Career Hub, CSR Ukraine представив результати проекту «Карта професій»: «В рамках проекту пілотні школи вже проводять заняття і тематичні заходи для понад 10 тис. учнів. Згідно з проведеним серед вчителів опитуванням, заняття за програмою «Бесіди про кар’єру» викликають живий інтерес в учнів і зміни у сприйнятті професій. Схвалення методики МОНом допоможе  поширити  проект з вересня на всі школи України, а бізнес вже приєднується до читання занять у школах та розробки нових карт професій. Тим більше, що вже розроблено майданчик, де компанії та школи можуть знаходити одні одного для спільних профорієнтаційних заходів».

За три роки існування проекту «Карта професій» були презентовані буклети з п’яти професійних сфер, до роботи над якими долучились 16 компаній-партнерів. У 2018 році, за підтримки «Леруа Мерлен Україна», Watsons Україна та Winner Group Ukraine, було розроблено п’ятий буклет – «Твоє майбутнє у сфері торгівлі», та відбулись перші пілотні інтерактивні заняття у школах за участі компаній.

«Діти – це наше майбутнє, тому питання свідомого вибору професії та кар’єрного шляху учнями є для надзвичайно важливим. Під час пілотування занять про професії сфери торгівлі у 6 класі, ми побачили, що багато дітей хоч і мислять стереотипно, але в той же час вже досить серйозно оцінюють свої майбутні перспективи. Вони вже розуміють, що професію варто обирати заради себе, відповідно до інтересів та навичок. Ми раді підтримувати проект «Карта професій» адже він досить доступно в ігровій формі доносить неймовірно актуальні поради дітям ще зі школи», – наголосила Марина Мевша, представниця компанії Watsons Україна.

У планах проекту – популяризація майданчика, розробка буклетів та занять про нові галузі та професії. Також матеріали, розроблені та схвалені МОН, буде поширено серед усіх закладів загальної середньої освіти для використання у 5-10 класах з нового навчального року. На сьогодні їх можна завантажити на сайті careerhub.in.ua

 

***

CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

Career Hub – експертна платформа CSR Ukraine, Центру “Розвиток КСВ”, з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Серед основних напрямів діяльності: Карта професій (з 2016 року), Український пакт заради молоді-2020 та надихаючі проекти для школярів на тему планування ка