У Запорізькому національному університеті електронні ресурси наукової бібліотеки почали користуватися активнішим попитом під час навчальних занять в інтерактивному режимі. Йдеться про перегляд списку літератури до вивчення дисципліни, відбір джерел за темою, підготовку бібліографічних списків, роботу з повнотекстовими виданнями. До пошуку в Електронному каталозі наукової бібліотеки усі охочі переходять через меню web-сайту бібліотеки: http://library.znu.edu.ua/ або завантаживши та встановивши мобільний додаток LibClient на свій ґаджет – банер LibClient Android на web-сайті бібліотеки.

Студенти й викладачі користуються в сучасному форматі одним із найбільших електронних каталогів серед університетських книгозбірень України, який містить понад 1,2 млн записів на всі типи видань, дані поновлюються в режимі реального часу. В електронному каталозі відображаються всі надходження видань з 2000 р. та результати ретроспективного обліку фондів. Для зручності окремо виділено тематичні рубрики: електронні ресурси, класифікатори УДК, ББК, праці викладачів та співробітників, праці студентів ЗНУ, краєзнавство та інші.

Електронний каталог бібліотеки ЗНУ – в онлайн доступі й на мобільних пристроях - 53014720 380301532554891 7734327894901522432 n Електронний каталог бібліотеки ЗНУ – в онлайн доступі й на мобільних пристроях - 53150441 2222483524656716 7972450025777135616 o

Електронний каталог пропонує користувачам просту або розширену форму пошуку та панель сортування результатів. До простої моделі пошуку належить пошук за автором, назвою, роком видання, за анотацією та навчальною дисципліною, а також можливість відбору видань з електронною копією. Розширений пошук має більш широкий спектр пошукових критеріїв, і вже вимагає від користувача точних знань про видання: місце видання, видавництво, класифікаційний індекс, прізвище редактора, укладача тощо.

Для довідки

Запорізький національний університет активно впроваджує інформаційно-комп’ютерні технології в галузь бібліотечного обслуговування та забезпечує сучасний інформаційний супровід освітньої та наукової діяльності. У 2019 році бібліотека отримала потужний сервер, що дозволило кардинально модернізувати електронний каталог наукової бібліотеки шляхом встановлення сучасних програмних модулів «УФД/Бібліотека.WEB» та «УФД/Бібліотека.Android» від компанії «Український фондовий дім» (Київ). Сучасний Електронний каталог надає додаткові можливості користувацькій аудиторії, а саме інформацію про місцезнаходження та наявність примірника видання, електронне замовлення видань з фонду наукової бібліотеки. Зареєстровані відвідувачі мають змогу скористатися розділом «Формуляр» та в режимі-on-line замовити необхідні книги, журнали, відібрані за результатами пошуку. Замовлені видання згодом чекають у читальних залах або на абонементах. Триває робота над поповненням електронного каталогу, проводиться моніторинг його стану, визначення пріоритетів формування каталогу для забезпечення освітньо-наукових потреб споживачів.

Прес-служба ЗНУ