Днями у Харкові відбувся  Міжнародний освітній форум NewEdu:TechinFocus. Цього року форум отримав технологічний фокус, а організатором виступає Харківський IT Кластер, організація, що об’єднує понад 50 ІТ компаній в регіоні, а також засновники заходу та експерти з питань освіти – Юлія Павіченко та Світлана Фельдман.

Форум зібрав спікерів з Фінляндії, Естонії, Литви, Бельгії, Беларусі. Понад 400 освітян зі всіх куточків України були присутні на заході, понад 500 долучилися дистанційно. Вони представляли 10 університетів, понад 200 шкіл, 15 закладів профтех- та передвищої освіти.

NewEdu за 4 роки став найбільшим в Україні комунікативним майданчиком для педагогів з різних країн, викладачів вишів, представників бізнесу та приватних курсів, а також державних органів.

Генеральним партнером форуму виступила одна з найбільших компаній регіону, учасник Kharkiv IT Cluster,  вона забезпечила безкоштовну участь понад 180 шкільних педагогів та викладачів вишів.

Одна з панелей буде присвячена пілотному грантовому проекту «Gifted» із навчання обдарованих дітей,що стартує вже цього року за підтримки партнерів з Ізраїлю та Литви. Практичні результати форуму будуть надіслані до Міністерства освіти і науки України.

Програма передбачає теми інклюзивної освіти, професійної освіти, питання інформаційної безпеки школярів, вивчення англійської мови. Учасники дізнаються про різні прийоми і методики, про те, як зробити навчання цікавим, одночасно ефективним і орієнтованим на практику.

«Tech in Focus – це фокус на технологіях в процесі навчання, сучасних форматах і методиках. Тут ми разом шукаємо сенси освіти і відповідаємо на питання: «Хто виступає замовником освіти?», – каже Юлія Павіченко. «Важливо, щоб педагоги побачили весь спектр можливостей, працювали не з формами, а зі смислами, бо кожен з них на своєму рівні може змінювати систему на краще», – впевнена вона.

Фокус на IT обраний невипадково: технологічна галузь посідає в Україні друге місце за рівнем експорту. Завдяки співпраці з партнерами з високорозвинених країн, а також своїй динаміці та інноваційності, вона залучає велику кількість перспективної молоді та вже стала драйвером розвитку інтелектуальної еліти країни. IT бізнес у свою чергу формує запит на якісну освіту, оскільки потребує великої кількості фахівців різного профілю. Разом із цим компанії згодні співпрацювати з навчальними закладами і допомагати їм у підготовці кадрів.

«Символічно, що форум проходить в Харкові – місті з історично розвиненою промисловістю, яка формує запит на інженерні кадри. Сьогодні в епоху високих технологій Харківський IT Кластер продовжує цю традицію і зміцнює взаємодію бізнесу та освіти, виступаючи консолідатором ресурсів і інтегратором ініціатив», – підкреслила виконавчий директор Кластеру Ольга Шаповал.

На участь у форумі вже погодилися педагоги з Естонії, Фінляндії та інших країн, в яких рівень освіти є високим. Експерти ділитимуться своїм досвідом із українськими колегами.

Наповнення ринку висококваліфікованими спеціалістами – один із основних напрямів Харківського IT Кластеру, щоб формувати сприятливе середовище для розвитку технологічного бізнесу. NewEdu дає унікальну можливість об’єднати зусилля, щоб рухатися до спільних цілей.

 

Довідка про Kharkiv IT Cluster:

Kharkiv IT Cluster – громадська організація, яка з 2015 року об’єднує провідні IT-компанії, місцеву владу і виші для впровадження комплексних змін в IT-екосистему міста. На сьогоднішній день Kharkiv IT Cluster – це понад 70 партнерів і успішних IT-компаній, які складають третину галузі в регіоні.Мета організації – сформувати в Харкові сприятливу для IT-бізнесу середу, завдяки реалізації проектів в сфері освіти, просування міста як провідної IT-локації, розвитку IT-community, співпраці в сфері будівництва офісів та інфраструктури. Місія організації: розвиток комфортного середовища для зростання технологічного бізнесу в регіоні. Більше інформації: https://it-kharkiv.com