Унікальний проект НТУ «ХПІ» — інтерактивні майстер-класи з фізики «Light is Fun» для школярів, вчителів, батьків, усіх охочих відбудуться в Києві 12-13 квітня. Їх проведуть молоді вчені ХПІ — доцент кафедри фізики вишу Ксенія Мінакова і доцент кафедри історії науки і техніки Політеху Сергій Радогуз.

Вони покажуть справжні STEM-експерименти, в яких гості зможуть взяти активну участь і переконатися, що фізика — це легко і цікаво. Київ стане третім майданчиком для «Light is Fun» після Харкова і Полтави, які зібрали сотні учасників.

Воркшоп відбудеться в рамках виставки «Освіта та кар’єра 2019» в Міжнародному конгрес-центрі «Український дім» (вул. Хрещатик, 2). Початок — 11:00. Вхід вільний.

«Light is Fun» крокує Україною: унікальний проект НТУ «ХПІ» - інтерактивні майстер-класи з фізики - IMG 0200

У програмі майстер-класів: знайомство з основними фізичними законами на простих і цікавих прикладах, відтворення різних оптичних експериментів і не тільки, наприклад:

— фізичні природні світлові явища: дисперсія, дифракція;

— оптичні ілюзії і явища інтерференції;

— ефекти, пов’язані з утвореннями різних видів газових розрядів, за допомогою котушки Тесли;

— що таке «Сонячний млин» і як він працює?

— як рухатися за певною траєкторією, використовуючи закони поглинання світла?!

— як перетворити світло в електричну енергію і використовувати її?

— принцип невизначеності Гейзенберга (квантова механіка наочно). Квантова фізика і об’єктивна реальність — чи існує вона?!;

— зв’язок світла і звуку, як передати звук на відстань за допомогою світла.

«Light is Fun» крокує Україною: унікальний проект НТУ «ХПІ» - інтерактивні майстер-класи з фізики - IMG 0183

Відзначимо, що це останній з серії воркшопів з фізики «Light is Fun», які проводять вчені ХПІ. Раніше подібні майстер-класи пройшли в Харкові і Полтаві. 4 квітня майданчиком для експериментів стала виставка «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном» в Харківському палаці спорту. Протягом трьох годин у справжніх STEM-експериментах з оптики брали участь всі охочі. Заходи в Полтаві відбулися 8-9 квітня на виставці «Полтавський абітурієнт» в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського. Вчені НТУ «ХПІ» демонстрували досліди з фізики для школярів, студентів коледжів і ліцеїв, вчителів, батьків. В цілому за два дні учасниками майстер-класів «Light is Fun» стали понад 300 полтавців, які переконалися, що фізика — це просто, захопливо та пізнавально.

«Light is Fun» крокує Україною: унікальний проект НТУ «ХПІ» - інтерактивні майстер-класи з фізики - IMG 0190

Телефон для довідок: +380 (66) 212-94-02 Ксенія Мінакова.

В рамках заходів відбудеться підготовка до Міжнародного дня світла, який пройде в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» 16 травня 2019 року.

«Light is Fun» крокує Україною: унікальний проект НТУ «ХПІ» - інтерактивні майстер-класи з фізики - 56561453 10218868857898682 1256786750265622528 n

Організатори — НТУ «ХПІ», освітній проект «На урок».

Довідка:

Воркшоп з фізики «Light is Fun» — серія майстер-класів для школярів і вчителів, мета яких показати практичне застосування теоретичних знань з фізики, продемонструвати різноманітні досліди та експерименти. Ці заходи є «практичним» продовженням всеукраїнського конкурсу для школярів 7-11 класів «Наука — це цікаво!», який був організований НТУ «ХПІ» та проектом «На урок» для популяризації науки серед молоді.

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Це взаємозв’язок і тісний контакт тих областей знань, які дозволяють дитині зрозуміти складний і вкрай цікавий навколишній світ у всьому його різноманітті. Завдяки STEM-підходу діти можуть вникати в логіку явищ, що відбуваються, розуміти їх взаємозв’язок, вивчати світ системно і тим самим виробляти в собі допитливість, інженерний тип мислення, вміння виходити з критичних ситуацій. Це — кардинально новий рівень розвитку дитини.

16 травня відзначають Міжнародний день світла. Це глобальна ініціатива, що визнає центральну роль світла і його місце в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також в таких галузях, як медицина, комунікація та енергетика. Широка тема світла дозволить різним верствам суспільства брати участь в заходах по всьому світу, що, в свою чергу, підвищить поінформованість про науку, технології, мистецтво та культуру, а також про їх важливу ??роль в досягненні цілей ЮНЕСКО із заохочення освіти, рівності та миру (офіційний сайт міжнародної ініціативи: www.lightday.org).