Сімнадцятого квітня у Сумському національному аграрному університеті відбулося офіційне відкриття двох наукових лабораторій. У заході взяли участь представники влади, керівники і спеціалісти аграрних підприємств, науковці, аспіранти та студенти. 

Кінець 2018 та початок 2019 років ознаменувався для нашого закладу відкриттям цілої низки наукових та навчальних аудиторій. Сьогодні, наукова інфраструктура університету поповнилася ще двома сучасними інноваційними підрозділами.

Лабораторія ПЛР-аналізу створена в рамках проекту Erasmus+ KA2 «Підготовка фахівців лабораторної справи» (Agr-Lab). Проект реалізується міжнародним науковим консорціумом, до якого входять 12 університетів та наукових установ, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Наприкінці минулого року університет провів закупівлю сучасного наукового обладнання, а фахівці пройшли стажування в європейських лабораторіях. Основним напрямком діяльності лабораторії молекулярної діагностики є тестування різного клінічного матеріалу з метою виявлення ДНК (РНК) збудників інфекційних захворювань. Аналізи проводяться за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-метод)

Інша наукова лабораторія розпочала своє існування за підтримки Міністерства освіти і науки України в межах центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія екологічного землеробства та природокористування», який був створений в якості експерименту у 2018 році. Придбання обладнання для цього підрозділу було профінансоване з державного бюджету.

У СНАУ відкрили дві сучасні наукові лабораторії - IMG 8123

Право офіційного відкриття наукових лабораторій в цей урочистий день мали голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, директор департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова та перший проректор університету Микола Курило. Серед запрошених гостей, були присутні, керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький, директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак,  начальник головного управління Держпродспоживслужби Віталій Моісеєнко. Також в урочистому заході взяли участь група європейських інвесторів з Німеччини. Усі гості високо оцінили високий науковий потенціал створених лабораторій та можливості, які вони відкривають для розвитку науки.

У СНАУ відкрили дві сучасні наукові лабораторії - IMG 7986

Під час проведення навчально-наукової панелі, яка відбулася після відкриття, для аспірантів та науковців, а також представників вітчизняного та закордонного бізнесу провідні науковці СНАУ презентували можливості використання лабораторної бази як для наукових досліджень, так використання для виробничих цілей.

У СНАУ відкрили дві сучасні наукові лабораторії - IMG 8072