З 24 квітня по 17 травня 2019 року вчені НТУ «ХПІ» та проект «На урок» представлять унікальну освітню ініціативу для школярів і вчителів — всеукраїнські «Лабораторні роботи онлайн». Це новий формат дистанційної роботи, а саме практичних дослідів. Вперше в Україні лабораторні експерименти будуть транслюватися онлайн, а глядачами та учасниками зможуть стати всі охочі.

Спікери проекту — науковці та студенти НТУ «ХПІ», які продемонструють захопливий світ фізики, хімії, екології, біології за допомогою експериментів і спостережень. Вони також розкажуть в подробицях про досліди, які будуть відбуватися. Участь безкоштовна, реєстрація обов’язкова за посиланням https://naurok.com.ua/labs .

«Лабораторні роботи онлайн» — це демонстрація дослідів в прямому ефірі, їх відеозапис, можливість відтворення експериментів після майстер-класу, трансляція в робочий час, тому лабораторну роботу можна показувати прямо на уроці.

Мета проекту «Лабораторні роботи онлайн» — показати, що технічні науки — це дуже цікаво, а головне кожен може повторити те, що демонструється під час трансляції. Будуть використовуватися доступні матеріали і показуватися прості, але пізнавальні досліди.

24 квітня о 12:00, хімія — «Кольорова хімія — світ кольорових фарб». Глядачі дізнаються з яких сполук складаються фарби, що таке пігменти (з’єднання неорганічної та органічної природи), які забарвлюють її, як створюються кольори за основами колористики, та інше.

Спікери: доценти каф. органічної хімії, біохімії, лакофарбових матеріалів та покриттів НТУ «ХПІ» Галина Нескорожена та Андрій Корягін.

25 квітня о 12:00, екологія — «Нітрати в продуктах харчування та очистка стічних вод». Лабораторна робота буде складатися із двох частин. Перша присвячена визначенню вмісту нітратів в продуктах харчування, в тому числі в сезонних і несезонних овочах і фруктах. Друга — очищенню стічних вод за допомогою флокуляції та коагуляції. Також спікери розкажуть про правдиві факти та міфи, які стосуються цих тем.

Спікери: доценти каф. хімічної техніки та промислової екології НТУ «ХПІ» Тетяна Тихомірова та Олексій Шестопалов.

2 травня о 12:00, фізика — «Поглинання і відбиття світла за допомогою M&M`s!». Ми всі знаємо кольори, але вони складніше, ніж багато хто думає. Чому цей M&M`s червоний, а інший зелений — все це пов’язано зі світлом. Чи можете ви сортувати M&M`s тільки зеленим променем світла? Або тільки променем червоного світла? Ця лабораторна робота навчить розуміти, що ж таке поглинання та відбиття світла.

Спікер: доцент каф. фізики НТУ «ХПІ» Ксенія Мінакова.

8 травня о 12:00, хімія — «Цікава, корисна та різнокольорова хімія». Глядачі разом зі спікерами розберуться, чим відрізняються натуральні барвники від синтетичних, а також використають їх як допоміжний засіб для пояснення деяких процесів.

Спікери: доцент каф. органічного синтезу і нанотехнологій НТУ «ХПІ» Валерія Анан’єва і студентка кафедри Ірина Гайдідей.

17 травня о 12:00, біологія — «Визначення ГМО в бобах сої». Глядачам продемонструють якісний тест на поширений в Україні та світі різновид ГМО сої — Roundup Ready, щоб спонукати учнів дізнаватися більше про новітні світові розробки в галузі біології, тенденції вітчизняного агропромислового сектора, а також про питання харчової безпеки.

Спікер: доцент каф. технології жирів і продуктів бродіння НТУ «ХПІ» Дмитро Матюхов.

Трансляцію можна буде дивитися на сайті проекту «На урок» або на їх youtube каналі. Записи лабораторних робіт можна буде побачити на тих же ресурсах.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *