Обгрунтований висновок про необхідність розробки та реалізації такої стратегії належить авторитетній установі – Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

У грудні 2018 року за власною методологією вона проводила в Україні загальнонаціональне опитування з фінансової грамотності. Отримані результати лягли в основу експертної дискусії у форматі круглого столу «Чи фінансово грамотні українці? Стратегічні висновки із загальнонаціонального дослідження». Його  ініціювали Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та Національний банк України. До дискусії долучились фахівці МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ФГВФО, НАБУ, представники страхових кампаній, банків, громадських організацій.

Захід проходив у Київській школі економіки і розпочався із презентації Юлії Вітки, заступника керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Вона повідомила, що результат дослідження свідчить про недостатній рівень фінансової обізнаності українців серед країн, у яких проводилось подібне тестування.

Роберт Дрейк, міжнародний експерт із фінансової грамотності цього ж проекту, ознайомив учасників із окремими висновками, що можуть бути використаними під час розробки Національної стратегії підвищення фінансової грамотності.

Позицію Міністерства освіти і науки України з теми дискусії оприлюднив Вадим Карандій, заступник Міністра. Він наголосив, що наразі фінансова грамотність реалізовується через навчальні програми предметів загальної середньої освіти наскрізною змістовою лінією та варіативну складову навчання. А досвід фінансової просвіти є перспективним і в реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності він забезпечить досягнення успіху.

Про впровадження курсу «Фінансова грамотність» в Україні розповіла Тамара Смовженко, науковий керівник експерименту. Вона відзначила, що розроблене повне навчально-методичне забезпечення курсу, можливості долучення до глобальних освітніх ініціатив, власні регіональні просвітницькі заходи, зокрема, Всеукраїнський турнір юних знавців курсу «Фінансова грамотність» уже працюють на успіх даної стратегії.

Експертна дискусія та виступи про напрямки розробки й реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності досягла поставленої мети – вона дозволила визначитись із її основними пріоритетами в майбутньому. Ефективно сприятимуть її реалізації вже зроблені конкретні кроки структурами, які дотичні до питання фінансової обізнаності та підвищення рівня базових фінансових знань населення.

Інформує прес-служба Інституту модернізації змісту освіти