17-18 квітня 2019 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція за темою «Дитяча гра та іграшка у просторі культури». Захід організовано Інститутом проблем виховання НАПН України та Державним музеєм іграшки за сприяння Міністерства освіти і науки України. Співорганізаторами заходу виступили ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського, Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди.

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» запрошено до участі як багаторічного партнера НАПН України і Державного музею іграшки у науково-методичному супроводі проблем модернізації змісту освіти, розроблення і впровадження новітніх засобів навчання, зокрема іграшок, ігрових посібників та ігрового обладнання.

Учасниками конференції стали відомі українські науковці в галузі педагогіки та психології, представники центрального і місцевих органів управління освітою, методичних служб різних рівнів, закладів дошкільної, вищої та післядипломної педагогічної освіти.

Роботу конференції було організовано на кількох локаціях: Інститут проблем виховання НАПН України, ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського, Державний музей іграшки та Президія НАПН України.

Інститут проблем виховання НАПН України приймав учасників майстер-класу з виготовлення іграшок-саморобок «Місто майстрів», воркшопів «Методика організації контактних ігор», «Гра як засіб формування здоров’язбережувальної компетентності особистості», пленарного і секційних засідань. ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського стала базою для засідань «круглих столів» за темами: «Актуальні проблеми гри та іграшки в сучасному суспільстві» та «Гра в університетському навчанні майбутніх педагогів», а Президія НАПН України – для роботи презентаційної студії.

До участі в конференції були запрошені співробітники відділу засобів навчання та обладнання ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Начальник відділу Наконечна Г. М. зустрілася з представниками вітчизняних підприємств-виробників іграшок, ігрових посібників та ігрового обладнання і розповіла про порядок надання цій продукції грифів і свідоцтв МОН України.

Науковий співробітник відділу Низковська О. В. виступила на пленарному засіданні з доповіддю «Розвивальне ігрове середовище в закладах дошкільної освіти: нормативне врегулювання».

Державний музей іграшок запропонував різноманітну програму заходів (екскурсії, майстер-класи, виставки-презентації сучасних іграшок, ігрових посібників та ігрового обладнання, професійні діалоги) для працівників закладів дошкільної освіти, наукових, науково-педагогічних, науково-методичних інституцій, виробників продукції навчально-ігрового призначення.