За даними американських досліджень, 90% батьків в США хочуть, щоб їхні діти вивчали програмування в школі, оскільки це матиме вирішальне значення для отримання роботи в майбутньому. Про це пише доктор Дастін Рей, позаштатний професор Вищої школи освіти і психології при Університеті Пеппердін.

У той же час, за її словами, лише 40% американських шкіл навчають сьогодні дітей програмуванню.

Батьки хочуть, щоб їхні діти вивчали програмування у школі - Snymok ekrana 2019 04 24 v 12.09.02
доктор Дастін Рей

“Цей навик є необхідним не тому, що для кожного він буде основним в кар’єрі, а тому, що він буде впливати практично на кожну професію в 21 столітті”, – пише професорка. Дастін Рей також стверджує, що навчання програмуванню розвиває тип мислення дуже високої складності, який вимагає від дітей більш глибокого осмислення матеріалу, а не просто відтворення завченою інформації: “Це саме той тип мислення, який ми хочемо прищепити нашим дітям для правильного вираження креативності, критичного і абстрактного мислення “.

За словами президента групи компаній EVEREST Юрія Чубатюк, на даний момент в світі відсоток залучення школярів до процесу вивчення програмування в рамках навчальної програми коливається від 1 до понад 40 відсотків – залежно від держави і його розуміння впливу IT-індустрії та інноваційних технологій на перспективи сучасного покоління.

“Потреба обумовлена ??попитом, тому число країн, переорієнтуються свої навчальні плани з ІКТ на вивчення саме програмування, невпинно зростає. Притому підтримуються дані ініціативи на державному рівні, так як, крім нових орієнтирів і запитів ринку на майбутніх фахівців, є ще побажання і вимоги до вивчення програмування в школах безпосередньо з боку батьків і дітей. А сучасна система освіти повинна відображати їх інтереси “, – вважає Чубатюк.

Варто відзначити, що в Україні на сьогоднішній день також активно просувається ідея раннього програмування в якості обов’язкового шкільного предмета. Зокрема, на даний момент розробкою програми з навчання програмуванню дітей молодшої школи займається робоча методична група Гімназії А + за підтримки групи компаній EVEREST.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що департамент базової освіти ПАР розробив “систему навичок для мінливого світу” і планує з наступного року ввести навчання програмуванню в школах, починаючи з “нульового” класу (Grade R в ПАР).

Сьогодні раннє програмування в школах, крім США, вже практикують Китай, Канада, Сінгапур, Австралія, Ізраїль, Індія, Південна Корея, а також значна частина країн Євросоюзу.

Джерело