На «освітянській» депутатській комісії полтавець просив розглянути можливість харчувати усіх учнів початкових класів, а не тільки пільговиків. Депутати заявили, що бюджет на 2019 рік вже прийнятий і у них є інші пріоритети. Повідомляє Полтавщина.

На сьогоднішньому засіданні депутатської комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики Полтавської міськради депутати розглянули звернення полтавця Віктора Бондаренка. Він просив розглянути можливість безкоштовного харчування усіх без винятку учнів 1-4 класів шкіл Полтави. В якості аргументу він навів відповідь в.о. директора Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Галини Власюк.

За її офіційною відповіддю заявнику Бондаренку, учні 1-4 класів охоплені безкоштовним гарячим харчуванням у містах Миргороді та Горішніх Плавнях, у Великобагачанському, Гадяцькому, Глобинському, Карлівському, Кобеляцькому, Козельщинському, Котелевському, Лохвицькому, Лубенському, Миргородському, Новосанжарському, Пирятинському, Полтавському, Шишацькому районах, а також у Білоцерківській, Рокитянській, Великобагачанській, Петрівсько-Роменській, Глобинській, Ланнівській, Козельщинській, Новогалещинській, Недогарівській, Омельницькій, Новознам’янівській, Лохвицькій, Засульській, Великосорочинській, Руденківській, Малоперещепенській і інших ОТГ.

Полтава відмовилась безкоштовно харчувати учнів 1-4 класів: за винятком пільговиків - answer

Заступник міського голови Полтави Людмила відповіла на це, що наразі місто компенсує сніданки тільки учням 8-ми пільгових категорій. Це 1659 дітей, на харчування яких виділено 5 млн 119 тис. грн. Якщо взяти загальну кількість учнів 1-4 класів — 12700 — то на їх річне харчування потрібно виділити 38 млн. 988 тис. грн. Людмила Бойченко вважає оптимальним нинішній механізм компенсації вартості сніданків батькам та опікунам дітей-пільговиків.

Голова депутатської комісії Олександр Кудацький зауважив, що бюджет на 2019 рік вже прийнятий, тому із подібними пропозиціями потрібно приходити у листопаді-грудні. Віктор Бондаренко на це відповів, що депутати можуть внести зміни до бюджету. Депутат Кудацький парирував, що у міської ради існують інші пріоритети, наприклад, закупівля реанімобіля для дитячої лікарні за 3,5 млн грн. Існують й інші невідкладні статті видатків, із яких кошти ніхто не зніматиме. Іншим аргументом депутата стало бюджетне фінансування ремонтів приватного житлового фонду полтавців, чого немає в інших містах Полтавщини.

Полтава відмовилась безкоштовно харчувати учнів 1-4 класів: за винятком пільговиків - img 2019 04 23 110038

В результаті обговорення заявнику порекомендували прийти із своєю пропозицією восени, коли буде «верстатися» бюджет на 2020 рік.

Нагадаємо, з 2019 року вартість гарячого сніданку для школярів зросла до 20 гривень. Від цієї плати звільнили наступні категорії учнів:

  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти;
  • учні спеціальних ЗОШ №№ 39, 40;
  • діти працівників правоохоронних органів, органів внутрішніх справ, військовослужбовців і журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей загиблих шахтарів (за наявності відповідних документів);
  • учні, потерпілі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (за наявності посвідчення);
  • учні, батьки яких захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни (за наявності відповідних документів);
  • учні, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення антитерористичної операції, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України (за наявності відповідних документів);
  • учні 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (за наявності відповідних документів).

Історія з відмовою від безкоштовних гарячих сніданків для усіх учнів початкової школи розпочалася зі скасування відповідного тендеру Антимонопольним комітетом у січні 2018 року та небажанням керівництва міста допускати до тендера литовську компанію Pontem. Повторний тендер, на який литовці не заявлялися, в кінці року скасувало вже саме управління освіти.