Батьки школярів збирають петицію, аби відмінити обов’язковість шкільної форми
про скасування обов’язковості шкільної форми у школах, яку досі регулює ще указ президента Кучми 1996 року, йдеться в сюжеті ТСН.19.30.

Сам указ та і норму обов’язковості уже вважають застарілими не лише батьки та учні, а й часто самі освітяни, проте поки що це ніхто не оскаржував. Чимало учні навіть початкової школи одноголосно запевняють – часто шкільна форма незручна. Тож батьки взялися до рішучих дій.

В Україні обов’язковість шкільної форми регулюють указ президента та постанова уряду,  яким уже 22 роки і які застарілі, вважають батьки школярів, що почали на сайті президента збирати підписи за скасування форми. «Часто адміністрації, посилаючись на цей указ, зобов’язують дітей ходити в шкільній формі, проводячи ганебні рейди, вивішуючи списки дітей, які не дотримують, щоб носити шкільну форму», –  розповідають батьки.

Застарілими чинні зобов’язання  щодо шкільної форми вважають навіть у Міністерстві освіти, тут кажуть – нині настав час дати кожній школі право самій вибирати  дизайн одягу учнів.


Обов’язковість шкільної форми у школах досі регулює Указ Президента Кучми 1996 року. Сам указ, та і норму обов’язковості уже вважають застарілою не лише батьки та учні, а й часто самі освітяни, проте поки це ніхто не оскаржував.

«Указ не виконує тих функцій, які передбачались тоді. Це повинно бути вибором колективу школи і школа повинна у своїх правилах прийняти рішення про форму і дрес-код, і узгоджено з батьками, за цим стоїть питання видатків в родині», – пояснюють у Міністерстві.

Старшокласники у цій школі, які раніше відходили у шкільній формі і нині мають право довільного одягу, запевняють – має бути дрес-код, але вони за самовираження в одязі. Проблема, кажуть школярі, в одноманітності форми, для прикладу, наводять форму лондонських школярів, адже там гардероб школяра має кілька елементів, з якими можна експериментувати.

Один з учнів лондонської школи розповідає, що вимоги до форми у його закладі дуже суворі. Шкільна форма є обов’язковою, і прописана в правилах школи до деталей. Приміром, до форми входить навіть дощовик і кепка, а дівчатам, хоч і забороняють макіяж та лаковані нігті, та дозволені шкільні штани. «Якщо ти прийдеш в домашньому одязі, тебе можуть одразу відправити додому», – додає учень.

Батьки в Англії  купують форму за свій кошт. Брендований з емблемами одяг не обов’язковий, головне таких же кольорів і крою. Усе це пояснюють, аби діти вирізнялись від інших учнів, пишались саме своєю школою і відчували приналежність до однієї спільноти. Загалом і в Україні, і  в Лондоні шкільну форму вважають однією з перевірених педагогічних методик, яка дозволяє учням зосередитись на навчанні і не відволікатись на зайве.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *