Президент України Петро Порошенко присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Авдіївки Марії Марченко. Глава держави вручив відзнаку Марії Марченко під час відвідання школи, де вона працює, в ході робочої поїздки до Донецької області.

 

Президент присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури з Авдіївки Марії Марченко

Петро Порошенко зайшов на урок української мови, який проводила пані Марія і запитав у учнів чи згодні вони із тим, що їхня вчителька Марія Григорівна удостоєна звання «Заслужений вчитель України». Діти відповіли Президенту «так».

Президент присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури з Авдіївки - 5f59fc7a72c24f0158a040045f59d710 1557147377 wysiwyg

Почесне звання «Заслужений вчитель України» Глава держави присвоїв Марії Марченко за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, навчання і виховання учнівської молоді, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм.

«Спасибі вам за те, що стільки років Ви віддали за те, щоб українська мова тут запанувала – на сході, східному кордоні нашої держави у Донецькій області», – сказав Петро Порошенко.

Він особливо відзначив освітню реформу та всі зміни, які відбулись у галузі за останні п’ять років. Зокрема, Президент нагадав про ухвалення закону про освіту, реалізацію програми «Нова українська школа», а також прийнятий закон про функціонування та захист державної мови.

Президент присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури з Авдіївки - 942f239868863466fdfd5b7cd4e3ac23 1557142885 wysiwyg

Глава держави також відзначив вихованців Марії Григорівни. «Це вже справжні громадяни України. Думаю, що після ваших уроків вони вже навіть краще за Президента знають українську мову», – сказав він.Президент зазначив, що йому приємно було бачити при в’їзді у Авдіївку напис: «Авдіївка – це Україна».

Президент присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці української мови та літератури з Авдіївки - 7166b6a6c081c5ec68e58ae357617758 1557142890 wysiwyg

Президент оглянув мурал, створений на честь Марії Григорівни на стіні одного з будинків міста.  Президент зауважив, що сьогодні відвідав один із уроків пані Марії у дев’ятому класі: «Вона дуже пишається, що саме з її класу є велика кількість переможців всеукраїнських олімпіад з української мови… Президенти поки що шкіл, але хто знає, що буде в майбутньому».Петро Порошенко зазначив, що цей мурал назавжди закарбувався у його пам’яті, бо у 2016 році художники створювали його із ризиком для життя – у бронежилетах, в перервах між обстрілами.

«Дуже важливо було закінчити цю роботу – зображення вчителя української мови тут, у оновленій Авдіївці. Авдіївці, яка стала чистою, яка сьогодні надійно забезпечена електроенергією, газом, водою. Все це робиться з підконтрольної території і є гарантом того, щоб 25-тисячна Авдіївка була надійно захищена», – підкреслив Глава держави, додавши, що кожен може дізнатися через що пройшла Авдіївка, просто поглянувши на сусідні будівлі, де ще видно сліди від куль, снарядів.

«Дім, де майже не залишилось жодного вікна… І тут, на відстані 900 метрів знаходиться вже всесвітньовідома «промка» (промислова зона – ред.). І, на жаль, і зараз ще залітають з «промки» сюди окремі постріли, і зараз «промка» перебуває під вогнем російських бойовиків», – сказав Президент.

«Але Авдіївка – це Україна. Так написано на в’їзді в місто. І Донецьк, Донбас – це Україна. І ми точно будемо робити все можливе для того, щоб не просто зберегти, зупинити російського агресора, а відвоювати кожен клаптик української землі», – сказав Петро Порошенко.

Інформує офіційне інтернет-представництво Президента України