16 травня Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» проведе другий щорічний фестиваль науки, присвячений Міжнародному дню світла — 2019. Вчені ХПІ представлять різноманітні майстер-класи, інтерактивні лекції, лабораторні роботи в стилі STEM з фізики, хімії, інших напрямків. Ці воркшопи розкриють тему «Світло» з різних сторін — від «різнокольорової хімії» та «пасивного будинку» до «економії на світлі». Учасниками фестивалю можуть стати всі охочі. Початок — 10:00. Місце: НТУ «ХПІ», Електротехнічний корпус (м. Харків, вул. Кирпичова, 2).

Локаціями для заходів будуть коворкінги НТУ «ХПІ»:

— Арсенал Ідей Україна / Простір Ідей: Science & Museums (вул. Кирпичова, 2, НТУ «ХПІ», електротехнічний корпус, 1 пов.),

— Науковий Андеграунд (Scientific Underground) (вул. Багалія, 13, цокольний поверх, вхід через арку і внутрішній дворик).

Програма

ЧасМісце
 Арсенал Ідей Україна / Простір Ідей: Science&Museums Науковий Андеграунд
(Scientific Underground)
10:00Воркшоп «Фотополімери»Інтерактив «Кольори в мистецтві та науці»
10:30Інтерактивна лекція «Стань помітним — врятуй життя»Інтерактив «Чи всі лампочки однакові?»
11:00Інтерактив «Борода — світоч програміста?!»Лекція «Хмари, веселка та вогні святого Ельма»
11:30Лаба «Світло у харчових технологіях та для аналізу харчових продуктів»Лаба «Використання сонячного світла»
12:00Лекція з демонстраціями «Різнокольорова хімія»Інтерактив «Кольори в мистецтві та науці»
13:00Інтерактивна лекція «Світло — носій інформації»Лекція «Автомобілі, автомобілі усі дороги заполонили»
14:00Інтерактив «Двигуни внутрішнього згорання»Інтерактив «Пасивний будинок»
15:00Інтерактивна лекція «Хімія & Мистецтво»Інтерактив «Пасивний будинок»
16:00Інтерактивна лекція «Хімія & Мистецтво»Майстер-клас з економіки «Як заощадити на світлі»

Також для організованих груп школярів можливий спеціальний графік заходів. Реєстрація за телефоном (096) 108-38-34.

Участь безкоштовна — Знання безцінні!

Контакти: +38 (057) 707-66-34.

Додаткову інформацію про фестиваль можна знайти за посиланням.

Подивитися, як пройшов «Міжнародний день світла-2018» можна тут.

Відеорепортаж «День світла-2018».

Слідкуйте за подіями НТУ «ХПІ» на Polytech Events, сторінках вишу в Facebook — НТУ «ХПІ»прес-служба ХПІ, а також в Instagram.

Довідка:

16 травня відзначають Міжнародний день світла. Це глобальна ініціатива, що визнає центральну роль світла і його місце в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також в таких галузях, як медицина, комунікація та енергетика. Широка тема світла дозволить різним верствам суспільства брати участь в заходах по всьому світу, що, в свою чергу, підвищить поінформованість про науку, технології, мистецтво та культуру, а також їх важливу ??роль в досягненні цілей ЮНЕСКО щодо заохочення освіти, рівності та миру (офіційний сайт міжнародної ініціативи: www.lightday.org).

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Це взаємозв’язок і тісний контакт тих галузей знань, які дозволяють дитині зрозуміти складний і вкрай цікавий навколишній світ у всьому його різноманітті. Завдяки STEM-підходу діти можуть вникати в логіку явищ, що відбуваються, розуміти їх взаємозв’язок, вивчати світ системно і тим самим виробляти в собі допитливість, інженерний тип мислення, вміння виходити з критичних ситуацій. Це — кардинально новий рівень розвитку дитини.