У ПУЕТ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИШИТІ ПОРТРЕТИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

20 квітня 2019 року у ПУЕТ пройшла 27 презентація вишитих портретів та цитат Тараса Шевченка у рамках  проекта «Образ і слово Великого Кобзаря у вишивці». До справжніх 74 шедеврів, мали змогу доторкнутися слухачі Університету третього віку та всі присутні. Слова щирої вдячності до організаторів, висловив ректор університету Олексій Нестуля. Директор Університету третього віку – Світлана Нестуля, наголосила на важливості проведення даного заходу, який вже об’їздив всю Україну і саме цього року пройшов у стінах ПУЕТ, а також висловила велику подяку вишивальницям за увіковічення пам’яті Кобзаря.

«Мета нашого проекту: творче об’єднання українців навколо образу і слова Кобзаря, що продовжує пробуджувати серця і душі українців. А девіз, з яким ми працюємо вже багато років – «З молитвою за Україну» – наголосила організаторка та координатора проекту – Катерина Калініченко.

Образ і слово Кобзаря у вишивці - IMG 1792

Проект був створений у кінці листопада 2016 року, з ініціативи Григорія Кисіля, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата обласної премії ім. Панаса Мирного, лауреата літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки, Відмінника освіти України, викладача вищої категорії, викладача-методиста Гадяцького коледжу культури і мистецтва ім. І.П. Котляревського.

«Нехай у наших душах не гасне свіча любові, святлої шани і пам’яті Кобзаря» – це слова – настанова автора проекту. Ним видано п’ять альбомів «Українська вишивка» за власноруч розробленими схемами для вишивання хрестиком, без використання комп’ютерних технологій, які і стали основою для створення шедеврів вишивальницями.

Образ і слово Кобзаря у вишивці - IMG 5529

Після смерті Григорія Кисіля, його роботу продовжила, активістка громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко. Разом з Центром Народної Творчості було залучено 71 вишивальницю з Полтави та районів області, а завдяки співпраці Шевченківського комітету під керівництвом Володимира Степанюка з колективом Канівського музею Т. Шевченка – ще сім активістів з міста Канів. Тож у втіленні проекту взяли участь 77 вишивальниць і один вишивальник.

Образ і слово Кобзаря у вишивці - IMG 1768

На урочистостях лунали відомі твори Тараса Шевченка у виконанні: дипломантки творчого конкурсу «Шевченкові думи – 2019, студентки першого курсу – Анни Йосипенко та власні твори, студента третього курсу – Артура Бормотова, на написання яких надихнув «Заповіт» Великого Кобзаря.

Шевченко для людей – це безсмертний Прометей. Шевченкова творчість – це підручник життя,це святиня. В полотнах, представлених на виставці живе Великий геній, який нам дав жагу, жагу до життя, патріотичний дух, просвічену душу, людську душу… Тож, доторкнутися до святині нашої України, створеними вишивальницями рідної Полтавщини однозначне чудо, яке заслуговує особливої уваги та подяки всіх.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу