Кількість атак на школи на сході України збільшилась у чотири рази

З початку конфлікту на сході України, який триває вже п’ять років, понад 750 навчальних закладів з обох сторін лінії конфлікту було зруйновано чи пошкоджено через бойові дії

Школярі на сході Україні страждають від того, що протягом перших місяців 2019 року кількість атак на школи зросла в чотири рази в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Як зазначили сьогодні в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ), збільшення атак посилює психологічні травми у школярів, а також створює для них ризики отримання фізичних травм або смерті.

У період з січня до квітня 2019 року зафіксовано 12 атак на школи, у той час як за аналогічний період минулого року мало місце три таких випадки. Ця тривожна статистика нагадує про насильство, якого зазнали діти та вчителі в 2017 році, коли на навчальні заклади було здійснено понад 40 атак.

«У школярів залишаються довгострокові психологічні і фізичні травми через конфлікт на сході Україні, – підкреслює Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор, – Ритм шкільного життя порушують обстріли, що змушують дітей ховатися в підвалах і бомбосховищах. У багатьох випадках діти занадто налякані, щоб вчитися».

З початку конфлікту в квітні 2014 році понад 750 навчальних закладів з обох сторін лінії розмежування були пошкоджені або зруйновані в результаті бойових дій. Через близькість до військових об’єктів, баз, складів і контрольно-пропускних пунктів школярі опиняються у серйозній небезпеці. Окрім цього, безпеці та психологічному здоров’ю дітей загрожують міни та вибухонебезпечні пережитки війни, що призводять до травм та стресу.

«Зруйновані класи, вікна, закладені мішками з піском, щоб захистити дітей від випадкових куль – не місце для навчання. Всі сторони конфлікту повинні захищати школи і забезпечувати безпеку дітей», – наголошує Г.Форе.

На сході України зросла кількість атак на школи, - ЮНІСЕФ - UN0312564

ЮНІСЕФ закликає негайно припинити бойові дії і забезпечити безпеку дітей. Організація закликає всі держави, включаючи Україну, прийняти Декларацію про безпеку шкіл – міжурядове політичне зобов’язання про вжиття конкретних заходів для захисту учнів, освітян та навчальних закладів від навмисних і випадкових атак під час збройного конфлікту.

Наступного тижня уряд Іспанії проведе третю Міжнародну конференцію з безпеки шкіл, яка дозволить країнам-учасницям розповісти про те, якого прогресу їм вдалося досягти в реалізації положень Декларації.

ЮНІСЕФ співпрацює з партнерами на сході Україні, щоб забезпечити психологічну допомогу та навчання щодо мінних ризиків для сотень тисяч дітей, молоді та вчителів, які постраждали від конфлікту. ЮНІСЕФ також надає підтримку навчальним закладам із ремонтом пошкоджених шкіл і дитячих садків, а також забезпеченням навчальних комплектів, меблів та спортивного обладнання.

 

За інформацією unicef.org