0 1679
 У ЖНАЕУ провели форум до Дня захисту прав дітей 30 Травня, 2019 Юлія Осіння

На базі Житомирського національного агроекологічного університету 29 травня відбувся форум «Захист прав дітей як необхідна складова розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні»,  присвячений Дню захисту прав дітей в Україні. 

Мета проведення  заходу –  широке професійне та громадське обговорення питань, пов’язаних зі станом прав у галузях соціального захисту дітей, ювенальної превенції та ювенальної юстиції, торгівлі дітьми, догляду та лікуванні дітей і сімей, уражених ВІЛ/СНІД.

До участі  у форумі було залучено широке коло фахівців – представників органів виконавчої влади, службу (управління) у справах дітей Житомирської міської ради, науковців, ЗМІ, громадські правозахисні організації, представників ЖНАЕУ.

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська розповіла про те, які існують  механізми захисту прав дітей. Як та куди звертатися за отриманням безоплатної правової допомоги у разі порушення прав дитини? Чи може сама дитина звернутись за отриманням правової допомоги?

«Українське законодавство змінюється і діти отримують більше правових механізмів захисту своїх прав, – наголосила Наталія Радушинська. – Починаючи з 2018 року усі діти мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Це означає, що у разі потреби фахові адвокати у судах будуть захищати інтереси дитини, а їх послуги оплатить держава. Посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства – ще один важливий крок у захисті прав дітей. Але попри законодавчі новації ще потрібно багато працювати аби виробити нульову толерантність до насильства в українському суспільстві».

Про порушення прав дітей з інвалідністю розповів Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Петро Грибан.  Фахівці служби у справах дітей розповіли про захист майнових прав дітей, дотримання права на життя з батьками, та допомоги дітям, які зазнають насильства в родині.
Учасники заходу наголосили, що питання захисту прав дитини дійсно є дуже важливим.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *