На базі Житомирського національного агроекологічного університету 29 травня відбувся форум «Захист прав дітей як необхідна складова розбудови правової держави та громадянського суспільства в Україні»,  присвячений Дню захисту прав дітей в Україні. 

Мета проведення  заходу –  широке професійне та громадське обговорення питань, пов’язаних зі станом прав у галузях соціального захисту дітей, ювенальної превенції та ювенальної юстиції, торгівлі дітьми, догляду та лікуванні дітей і сімей, уражених ВІЛ/СНІД.

До участі  у форумі було залучено широке коло фахівців – представників органів виконавчої влади, службу (управління) у справах дітей Житомирської міської ради, науковців, ЗМІ, громадські правозахисні організації, представників ЖНАЕУ.

Заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська розповіла про те, які існують  механізми захисту прав дітей. Як та куди звертатися за отриманням безоплатної правової допомоги у разі порушення прав дитини? Чи може сама дитина звернутись за отриманням правової допомоги?

«Українське законодавство змінюється і діти отримують більше правових механізмів захисту своїх прав, – наголосила Наталія Радушинська. – Починаючи з 2018 року усі діти мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Це означає, що у разі потреби фахові адвокати у судах будуть захищати інтереси дитини, а їх послуги оплатить держава. Посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства – ще один важливий крок у захисті прав дітей. Але попри законодавчі новації ще потрібно багато працювати аби виробити нульову толерантність до насильства в українському суспільстві».

Про порушення прав дітей з інвалідністю розповів Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Петро Грибан.  Фахівці служби у справах дітей розповіли про захист майнових прав дітей, дотримання права на життя з батьками, та допомоги дітям, які зазнають насильства в родині.
Учасники заходу наголосили, що питання захисту прав дитини дійсно є дуже важливим.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету