У березні-травні 2019 року Міністерство фінансів збирало дані про використання освітньої субвенції, а також деякі інші кількісні показники функціонування закладів середньої освіти в 2018 році в розрізі окремих шкіл в рамках моніторингу ефективного використання коштів. Інформацію надавали обласні державні адміністрації.

На основі зібраних даних Міністерство фінансів підготувало інтерактивний аналітичний інструмент («дешборд»), який дозволяє побачити бюджетні видатки на загальну середню освіту, як в цілому по країні, так і по окремих областях, чи навіть по окремих школах.

Дані були зібрані з усіх областей (крім територій проведення ООС та тимчасово окупованих територій) та м. Києва.

Всього було отримано дані щодо 14,8 тисяч окремих шкіл, в яких навчаються 3,9 млн учнів, та працюють 425 тисяч вчителів. Загальні видатки цих шкіл 2018 р. склали 82,8 млрд грн. Середні витрати по країні на підготовку одного учня в 2018 році склали 21,3 тис. грн на рік.

В аналізі враховані тільки кількісні показники, такі, як середня наповнюваність класів, середня кількість учнів на одного вчителя; якісні показники, такі як середній бал по ЗНО, в поточному аналізі не враховувались — це задача на перспективу.

До бази увійшла інформація про призупинені школи і не увійшла – про закриті, а дані по опорних школах включають в себе і дані по школах-філіях.

Аналіз, зокрема, показав, що в окремих районах та об’єднаних територіальних громадах середні видатки на навчання одного учня перевищують середні по країні в декілька разів. Такий розрив у сумах (близько 106 тис грн на учня в одному з районів Житомирської області та трохи більше 8 тис грн на учня в одній з ОТГ Львівської області) свідчить про різну ефективність використання бюджетних коштів на потреби загальної середньої освіти.

Мінфін запускає інтерактивний «дешборд» про бюджетні видатки на загальну середню освіту - 1559709922 fnans

Додатково

5 територіальних одиниць з найбільшими середніми видатками на 1 учня в 2018 році:

  • Лугинський район Житомирської області – 105,9 тис. грн;
  • Любарський район Житомирської області – 81,9 тис. грн;
  • Полонський район Хмельницької області – 75,4 тис. грн;
  • Чорнухинський район Полтавської області – 71,7 тис. грн;
  • Томаківський район Дніпропетровської області – 70,5 тис. грн;

5 територіальних одиниць із найменшими середніми видатками на 1 учня в 2018 році:

  • Кам’янка-Бузька ОТГ Львівської області – 8,3 тис. грн;
  • Клеванська ОТГ Рівненської області – 9,5 тис. грн;
  • Благовіщенська ОТГ Запорізької області – 10,0 тис. грн;
  • м. Ірпінь Київської області – 10,9 тис. грн;
  • м. Ізмаїл Одеської області – 12,2 тис. грн.