Предметна фахова комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з історії України. Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі «ЗНО-2019. Історія України».

Нагадуємо, що засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав» з історії України відбудеться до 19 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 20 червня.

Абітурієнтам, які хочуть самостійно визначити кількість набраних тестових балів з історії України, радимо скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань. Звертаємо увагу, що завдання на встановлення правильної послідовності (№ 27, 28, 57, 58) оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали.

Зауважимо, що в завданні № 42 було передбачено визначення фото із зображенням Георгіївської церкви Видубицького монастиря. У варіантах відповідей наведені фото, що містили зображення Свято-Покровської церкви (с. Сутківці, Хмельницька обл.), П’ятницької церкви (м. Чернігів), Катерининської церкви (м. Чернігів) і Церкви Святого Пантелеймона (с. Шевченкове, Івано-Франківська обл.). Через технічний недогляд під час підготовки до друку сертифікаційної роботи замість фото Георгіївської церкви Видубицького монастиря помилково наведено фото собору Святої Великомучениці Катерини (Катерининська церква) в м. Чернігові.

Завдання № 42 ЗНО з історії України не мало правильної відповіді через технічну помилку. 

Зваживши на рішення предметної фахової комісії, в УЦОЯО  вирішили зарахувати всім учасникам по одному балу за завдання №42.

2 коментар до “Усім учасникам основної сесії ЗНО з історії України 2019 року зарахують по 1 балу за завдання № 42”
  1. Як співвідносяться освіта та наука із фотографіями церков та їх приналежності ?
    Це історія України чи релігієзнавство?
    Це наука чи маразм псевдонауковців в погоні за “патріотизмом” ?

    1. Історія – це суспільствознавча дисціпліна. Вона має дещо інші принципи та методи дослідження, ніж, скажімо, фізика, хімія чи астрономія, більш нагадує працю адвоката, що збирає документальні свідчення для вибудови певних історичних концепцій. Тому дослідження релігії в історичному контексті має сенс для дослідження історії України і ніякого відношення до релігії не має.
      До речі, релігіознавство – це теж суспільствознавча наукова дисціпліна, має тісний зв’язок з історією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *