Двадцять перше сторіччя принесло нам не тільки нові технології і можливості, цей час дав змогу іншомовним словам заполонити наше буденне життя. Проблема тільки у тому, що більшість людей не розуміють значення цих слів або використовують їх не за призначенням.

Ми зібрали більшість іншомовних слів, які зараз популярні, і розповімо їхнє значення.

Ресайклінг

Зарубіжний термін ресайклінг означає «повторний цикл». Тлумачиться як переробка ресурсів з метою повторного створення нового продукту зі старих матеріалів. Сучасні тренди поступово переорієнтовуються на екологічність та підтримку природного балансу, що неодмінно є дуже важливим та цінним фактором для будь-якого покоління.

Під цим визначенням криється переробка сировини з метою виробництва такого ж точно товару. В Україні, на жаль, немає можливості повністю переробляти одяг та  пластикові товари. Тому в нашій країні більш актуальний апсайклінг.

Апсайклінг

У перекладі з англійської термін «upcycling» означає переробку, вторинне використання чого-небудь або навіть «нове життя» речей. Іншими словами, ми вдихаємо в старі речі нове життя. Це круто, модно та сучасно! 

Якщо ми будемо брати за приклад індустрію моди, то ви, навіть, не уявляете скільки приронього ресурсу ми витрачаємо, коли створюємо одяг. Нам потрібно десь 800 літрів води, щоб виготовити одну пару джинсів. Стільки ж ми витрачаємо і на футболку. Проблема не у тому, що така кількість ресурів вітрачається на виготовлення речі, а те, що ми викидаємо її через пів року.

Уявіть,  ви зіпсували свої джинси і замість того, щоб не викидати їх на смітник, ви робите з них шорти. Це буде апсайкліг. Так працює чимало дизайнерів, які піклуються про довкілля. Або, наприклад, художники –  свторюють витвори мистецтва зі сміття. До речі,  купуючи одяг у секондхенді чи використовуючи один і той самий пластиковий пакет – це теж апсайклінг.

Апсайклінг – Це дуже творчий і  оригінальний спосіб переробки сміття, бо завдяки кмітливості й таланту в результаті виходить абсолютно новий й досить корисний в повсякденному житті виріб.

Аб’юзери займаються бодішеймінгом та булінгом. Не очікували такий потік незнайомих слів? Добре, все будемо розбирати по черзі.

Аб’юзер 

“Use”, у перекладі з англійської, означає “використовувати”, саме слово “abuse” детально перекладається, як “зловживати”.

Аб’юзер – це людина, яка принижує, ображає інших людей. Щось на кшталт “енергетичних вампірів”. Людина може бути незнайома вам, але може зіпсувати ваш настрій за секунду. Аб’юз в перекладі означає “насильство”, “образа” і “жорстоке поводження”, а, отже, людина, яку називають аб’юзером, піддає інших насильству – ображає, принижує, шантажує або примушує їх до чогось проти їхньої волі.

Якщо ви все ж таки виявили аб’юзера у своєму оточенні, намагайтесь його ігнорувати. Адже це може збентежити морального насильника. Він скоріш за все залишить вас у спокої.

Бодішеймінг

“Body” – тіло. “Shame” – Соромити. Це цькування людей за особливості зовнішності, що виходять за межі загальноприйнятих стандартів краси. У двадцять першому столітті, люди повинні бути більш толерантними і розуміти, що всі люди різні. Ми не повинні мати стандарти краси, бо кожна людина індивідуальна, і повинні це поважати.

Булінг

“Bull” – від англійського слова “переслідувати”. Це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження. Цькування може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються. Нині  досить поширена форма морального та фізичного насилля у підлітковому віці.

Дауншифтинґ 

“Downshifting” – слово, яке використовується для опису перемикання автомобіля на нижчу передачу. Чудова метафора, яка точно пояснює буття дауншифтера.

Ідеальна життєва позиція. Дауншифтинг – це стиль життя, яке вбачає відмову від матеріального, наприклад роботи, задля свого спокою. Це життя заради  себе. Дауншифтинґ — соціальна поведінка, за якою люди переходять на простіший спосіб життя через фокусування життєвих цілей на особистій самореалізації, а не на всепоглинаючому прагненню до економічного успіху. Найчастіше дауншифтерами стають люди, що домоглися певних успіхів у житті, займають високі посади, цінні працівники.

Інфлюенсер

У перекладі з англійської мови, “influence”, означає впливати. Цей вплив може поширюватися на різні категорії людей, залежно від їх інтересів. Якщо у радянський час ми називали інфлюенсерами людей, яких ми бачили на екранах телевізорів, то зараз ця мода розповсюжується на соціальні мережі.

Це людина, яка здатна залучати до свого акаунту в соцмережах увагу величезної кількості людей. Зазвичай, це ті люди, які мають багатий життєвий досвід і хочуть ділитися їм у соціальних мережах.  Це люди, чия думка має значення для певної аудиторії. Вони створюють та поширюють тенденції у різних сферах життя.  Найчастіше інфлюенсери взаємодіють із аудиторією через соцмережі (Instagram, Facebook, YouTube).  По суті, вони «навчають» свою аудиторію, як одягатися, поводитися, подорожувати. Інфлюенсерів називають «вже не блогерами, але ще не селебрітіз», вони — щось середнє між цими двома поняттями, оскільки їхня думка все ж має суттєве значення для оточення. Завдяки популярності, інфлюенсери можуть поширювати будь-яку інформацію, продавати товари та послуги, надихати чи мотивувати людей.

Тож, довкіллю, тим, що ви робите ресайклінг та апсайклінг. Не займайтеся бодішеймінґом  та булінгом, остерігайтеся абюзерів. Тоді ви зможете бути для когось інфлюенсером, який займається дауншифтингом.

 

Селезньова Світлана
для “Педагогічної преси”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *