Якщо у будь-якій українській школі вимагають гроші, це важко назвати благодійним внеском. Саме тому у випадку вимагання варто звернутися в місцеве управління освіти або напряму до Міністерства освіти і науки, які вирішуватимуть проблему. Про це в кулуарах парламенту заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Трансляцію вів телеканал ZIK.

«Ніхто не має права вимагати платити благодійні внески у навчальних закладах. Тим більше за вступ», – сказала Гриневич.

Вона розповіла: в українських школах існують певні правила щодо переведення учнів у наступні класи.

«Наприклад, якщо йдеться про звичайну школу, то вступ до 10 класу здійснюється на основі переведення з основної школи в старшу. Якщо ж, це класи з поглибленим вивченням предметів, то в цьому випадку ми допускаємо конкурс», – зазначила вона.

Однак Гриневич наголосила: конкурс має мати прозорі правила. Йдеться про тести або ж інші правила, однак вони повинні бути однаковими для всіх. Міністр освіти підкреслила: якщо благодійні внески вимагають, то вони перестають бути благодійними.

«Якщо хтось вимагає кошти, батьки повинні звернулися до управління освіти. Також вони можуть звернутися до Міністерства освіти і науки. І, якщо буде написана заява про порушення прав, туди буде спрямована державна службу якості освіти і будемо розбиратися», – додала Гриневич.

Як повідомлялось, у Києві для забезпечення норм Нової української школи на одного учня всередньому передбачено 7 тисяч гривень, а в загальному у столиці на її впровадження виділили у вісім разів більше коштів, аніж це передбачають нормативи.

Окрім того, з червня 2019 року, по всій Україні почали роботу освітні центри (ОЦ) «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» – вона триватиме до 27 вересня. Через центри жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські виші та профтехи за спрощеною процедурою – без ЗНО, українського паспорта та атестата

Один коментар до “Ніхто не має права вимагати платити благодійні внески у школах, – Лілія Гриневич”
  1. Так, для НУШ кошти виділяються. Хоч і не вчасно, але все ж таки… Але щодо благодійних унесків, тут можна сперечатися довго. Держава не дає коштів не лише на ремонт шкільних приміщень, а й, наприклад, за сплату послуг мерері Інтернет. Чи навіть деззасоби, миюче для їдалень. На енергоносії виділяється лише третина від необхідного!!! А оплата праці техперсоналу! Директори “жебракують”, бо ж людям платити чимось треба. А їм одне: СКОРОЧУЙТЕСЯ. Уже доскорочувалися, що ні завгоспа, ні електрика, ні двірника…А Ви, пані, кажете:корупція. Десять гривень у місяць (90 гр у рік) – це сльози, і ті батьки думають, чи платити, бо сама міністр сказала, що то не обов”язково, держава ж виділяє. Може, ми не в тій державі живемо?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *