Кей-поп (к-pop, /ke? p?p/, абревіатура від англ. Korean pop;) — музичний жанр, який охоплює безліч стилів поп-музики Південної Кореї, включаючи різні напрямки танцювальної музики, електропоп, хіп-хоп і сучасний ритм-енд-блюз.

Корейська культура все більше проникає у серця та розуми людей. Якщо сам не слухаш цю музику, то точно чув від друзів чи знайомих про BTS, Exo, Blakpink та інших. Мільйони фанатів квитки на концерт розбирають за лічені хвилини, відео-кліпи набирають мільйони переглядів та лайків за кілька годин, соцмережі розриваються від кількості підписників. Це люди, які заробляють величезні гроші, люди, якими захоплюються, люди, яких впізнають на вулиці. Проте, як завжди, у цій медалі дві сторони.

Індустрія К-РОР безжалісна. Кожного року дебютує величезна кількість груп та сольних співаків. Як багато з них досягають, хоч не світової, але популярності. А скільки залишається невідомими і розвалюються не «проживши» і року? Кількість других вочевидь більше. Та є ще й треті. Ті, хто взагалі не дебютував. Артисти, які замкнені у тренувальних кімнатах. Хлопці та дівчата, що витрачають свою молодість та, іноді, навіть дитинство на важкі заняття вокалом та танцями. Вони повинні бути бездоганними: гарними ззовні, без недоліків, з майстерним вокалом чи репом, професійними танцями. Якщо  в чомусь не дотягують до потрібного рівня, агентство чи фанати бачать таланту.

Усе життя пов’язане з контрактом

Підписуючи його, агентства, ніби бере у рабство артиста. Причин виключення з агентства може бути безліч, наприклад, наркотики. Так, співачку Пак Бом звинуватили у контрабанді наркотиків з Америки до Південної Кореї поштою. Як згодом з’ясувалось це були лише ліки, які дівчині виписав лікар від депресій, яка почалась у неї після смерті її близького друга. Але кар’єра артистки була зруйнована. BIGBANG справжні легенди кей-поп, але і їх не обійшли стороною нарко-скандали. Двох учасників групи та дівчину стажера звинуватили у вживані заборонених препаратів. Наслідком стала затримка діяльності групи.

Зупинка – це смерть

У той час, як “на п’ятки наступає” вік та нове покоління айдолів (айдол – ідеал, кумир, естрадна персона, переважно підліткового віку), необхідність триматися на плаву спонукає артистів до безперервної праці. Це має неприємні наслідки. Втрата свідомості, майже звичайна справа для айдолів.

Неадекватні фанати. Сасени.

Вони слідкують у соц-меражах, шукають зустрічей в аеропорту, намагаються бути як найближче до своїх кумирів. Таким прихильникам байдуже на особистий простір, вони не думають, що айдоли теж люди, яким потрібен відпочинок. Зазвичай такі «фанати» вважають, що артисти їхня власність. ARMY, прихильники BTS, досі згадують ситуацію, що сталась з хлопцями під час вильоту з Сеулу. Їх, буквально, оточили натовпи фанів, які намагалися сфотографувати улюбленого мембера, підносили телефони зі спалахами до обличчя, торкалися, усіляко порушували власний простір. Вони не можуть захиститися у такій ситуація. Вокаліст групи V (Кім Тєхен) намагався відповісти тою ж монетою та почав фотографувати сасенів. Це викликало негативний відгук у аудиторії.

Аеропорт чи не найнебезпечніше місце для айдола. Саме там підстерігають сасен-фанати. Чаньоль (Пак Чаньоль) з EXO зіткнувся з такими прихильниками коли повертався додому з Шанхаю. Фанати, як завжди налетіли на хлопця. У давці постраждало його взуття. По поверненню додому, айдол написав пост в інстаграм, де попросив фанатів бути обережнішими, бо на місці капця могла бути людина: менеджер чи сам артист, у аеропорту знаходяться інші, які також можуть стати жертвою.

Агресія фанатів.

««Я ненавиджу його» такі коментарі були написанні за п’ять секунд, але я думаю про них і через п’ять годин. І через п’ять днів» – RM (Кім Намджун) BTS. Найстрашніше, що може статися з айдолом, це ненависть фанатів. Часто вона навіть необґрунтована. Фанати знаходять собі улюбленця серед мемберів, а інші піддаються ігноруванню чи, навіть хейту. Вони пишуть негативні коментарі, проганяють з трансляцій, просять покинути групу. З таким хейтом зіткнувся репер та головний танцюрист BTS J-Hope (Чон Хосок). Якого просили піти з його власної трансляції та передати камеру іншому, більше популярному учаснику. Хлопець пішов з посмішкою. Важко уявити, що він відчував у той момент.

З негативними відгуками може зіткнутися вся група. Ті  самі BTS зіштовхнулися з негативом зі сторони аудиторії після анонсу виходу альбому японською мовою. Пісня «Bird», написана разом з японським продюсером, була виключена через скандальну репутацію соавтора. Артистів звинуватили в утискі прав жінок. Через це постраждав новий альбом хлопців.

Учасниці гурту A-PINK неодноразово ставали жертвами погроз зі сторони однієї людини на передодні виходу їх нового альбому. Він дзвонив з різних телефонів, поліція перевірила більше 100 дзвінків з погрозами вбити дівчат. Компанія була вимушена посилити охорону задля безпеки своїх артистів. Зловмисника вдалось затримати після його дзвінка в поліцію з попередженням про закладену бомбу в будівлі, де виступала група. Коли особистість злочинця була встановлена, виявилось, що він був фанатом гурту шість років. Відчуття зради, після того, як дівчата, під час шоу, ходили на побачення зі стажерами, змусило його піти на такі радикальні дії.

Фанати з префіксом «анти»

З такими фанатами, навіть ненависники не потрібні. Проте антифанати, як Кей-поп вцілому, так і конкретного гурту зустрічаються дуже часто.  Під час концерту групи EXO в Макао деякі антифанати принесли лазерні указки. Вони могли нанести величезної шкоди зору людини, якщо потраплять на око. Не зрозуміло, навіщо вони це робили, проте є інформація, що деякі інші фанати, на яких теж потрапив лазер, отримали опіки сітківки.

Звинувачення у нетрадиційній орієнтації, зміні зовнішності шляхом пластичної хірургії, мовний бар’єр, відмінності культур та традицій – це може стати причиною до ненависті в сторону к-рор. Непорозуміння можуть виникнути як серед фанатів різних груп, так і між ненависниками та прихильниками корейської культури. Часто причиною може бути просте не розуміння азіатських звичаїв, не правильне уявлення життя корейців. Наприклад, відомий міф про те, що корейці їдять собак чи те, що вони збоченці. Величезну роль грають також фанати, які постійно говорять про своїх кумирів та нав’язують це іншим.

Небезпека на сцені

Здається, що величезні агентства можуть забезпечити гарні умови для своїх артистів. Проте це далеко не так. В погоні за славою та грошима безпекою айдолів часто нехтують. Наприклад, учасники NCT були вимушені виступати на мокрій сцені. Враховуючі складну хореографію хлопців, можна лише дивуватися, як їм вдалося витримати виступ попри усі падіння.

Зламані навушники, несправні мікрофони та слизька сцена можуть стати причиною важких травм айдолів. Учасницю гурту RED VELVET Джой (Пак Суйонь) вдарив струмом навушник, а мемберу WANNA ONE Дехві (Он Сону) гарнітура поранила вухо. Здається, організатори взагалі не слідкують за своїм обладнаннями. Ситуацій, коли вимикається музика, грає не та пісня, не працює бек вокал чи заїдає запис незліченна кількість.

Дорослі діти

Двадцять сім років для айдола вважається забагато. У такому віці прийнято піти на відпочинок та дати дорогу молодим. Через це вік дебюту меншає. Jungkook (Чон Чонгук) з BTS дебютував у 16 років, а стажування розпочав у 13. Він зізнавався фанатам, що дуже скучив за батьками та хоче повернутися додому, інші учасники групи згодом розповідали, що хлопець дуже часто плакав через виснаження та самотність. Та це ще не найстрашніше. Наймолодшому учаснику STRAY KIDS IN (Ян Чонин) 17 років. Була анонсована нова група, у якій всі учасники не старші 14 років, а самому юному мемберу лише 8.

Їх дитинство витрачається на безкінечні години тренувань, підвищення своїх навиків, постійні подорожі та перельоти, спілкування с фанами та нескінченну роботу. Такі діти не мають можливості часто бачитися з батьками, спілкуватися з друзями, навіть, нормально, закінчити школу не завжди вдається. Прості дитячі розваги для них – лише мрії.

Коли родина ворог

Гарним прикладом поганих стосунків з батьками є Suga (Мін Юнгі) з BTS. Його називали «ганьбою родини», рідні ніколи не підтримували його захоплення музикою. Проте, через декілька років після дебюту, коли він  став достатньо відомий, батьки прийшли на концерт. Хлопець плакав, коли побачив їх у залі.

Рідня – це найближчі люди, від яких завжди чекаєш підтримки та допомоги. Дуже важко, коли навіть вони ідуть проти тебе і, не тільки не допомагають, а й заважають на шляху до мрії. Так, виховуючись у релігійній родині Дэсон BIGBANG довго сперечався з батьком з приводу кар’єри, а Вэнди из Red Velvet, незважаючи на те, що виховувалась в родині прихильників музики, отримала протест від батьків щодо кар’єри айдола.

Смерть – вихід

Депресія – часто зустрічається у айдолів. Багато з них зізнаються, що боролись з нею, з  думками про суїцид. Світ к-рор підірвала новина про самогубство учасника гурту SHINee Джонхен (Ким Джон Хена). Артисту було 27 років, коли, як виявило слідство, він отруївся угарним газом. Це стало справжнім шоком для прихильників та родини. На запитання «навіщо?» артист відповів у своїй передсмертній записці: «Я був зламаний. Я не зміг впоратися з депресією, яка повністю мене поглинула. Я був дуже самотній. Звести рахунки з життям дуже складно, і тільки тому я жив досі. Будь ласка, скажіть, що я добре попрацював».

Отримуючи тиск зі сторони компанії, суспільства, родини, безперервно працюючи над собою, айдоли можуть ламатися психологічно.

Я тебе почую

Багато людей стають айдолами через величезну любов до музики,  деякі, щоб донести вірні, на їх думку, погляди. Наприклад, BTS випустили три альбоми з концептом «Love Yourself», у якому закликали фанатів полюбити себе. Закликають не  здаватися, що треба йти до своєї мети, не дивлячись на труднощі, не зважаючи на перепони. Любити себе та приймати таким, який ти є. «Щоб полюбити когось, треба полюбити себе» – «Epiphany».

Люби себе, люби інших. Твоя душа унікальна так само, як і у них. « Не важливо хто ви, звідки ви, не важливий колір вашої шкіри, ваше статеве самовизначення – просто розкажіть про себе, знайдіть своє ім’я і знайдіть свій голос» –  з промови RM на 73 асамблеї ООН.

Вони несуть у світ свої думки, впливають на розуми мільйонів людей. Вони дають нам можливість почути їх і хочуть почути нас.

Катерина Краснова

для Освітнього порталу “Педагогічна преса”

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.