Випускний – одне з небагатьох свят у житті, яке з нетерпінням чекають і школярі, і батьки, і вчителі. Тому українські школи звикли святкувати цей день «на широку ногу». На відміну від попередніх років, цьогоріч українські школи можуть самостійно обрати дату випускного – з 24 травня до 26 червня. Як і де святкувати – вирішують школярі разом з батьками. Журналісти Педагогічної преси  дізнались про нові тенденціі святкування дня Х та готові поділитись з Вами у цій статті.

Останніми роками все більшої  популярності набуває тенденція не витрачати шалені гроші на дорогі сукні та ресторани, а вкласти ці кошти в корисне – в подорожі.  Туристичні агентства розповідають про цьогорічний ажіотаж на «випускний за кордоном»: куди і за скільки готові помандрувати одинадцятикласники замість шампанського з фуршетом.

Такий вид випускного був популярний за кордоном давно, а в Україні з’явився нещодавно. Поки що до такого вдаються міські школи та ліцеї. Хоча школи в сільських місцевостях вже проявляють інтерес і звертаються за детальною інформацією до турагентств. Наважаться чи не наважаться – їхній вибір, проте часу залишилося зовсім мало.

Країнами-фаворитами серед випускників є Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина, як один з найдешевших варіантів. Тиждень відпочинку там коштуватиме 6-8 тисяч гривень з урахуванням екскурсій. Наприклад, трьохденна подорож у Прагу обійдеться у 145 євро з людини. У вартість включено переїзд автобусом єврокласу, проживання в готелі, харчування, екскурсії. Додатково доведеться доплатити за медичне страхування та вечірку на кораблику (за бажанням). Випускників чекає казкова екскурсія старовинними вуличками міста з поєднанням чеських традицій та легенд, яскрава фотосесія на фоні визначних місць, святкова вечеря на кораблі по Влтаві й огляд вечірних панорам міста та калейдоскоп незабутніх емоцій у колі друзів!

Випускники з більшим бюджетом обирають такі напрямки, як Італія, Франція, Німеччина, Іспанія, Греція, Нідерланди. Такий тижневий відпочинок коштує від 9 тисяч гривень і може сягати 50 тисяч гривень, залежно від умов проживання, перельоту, наявності екскурсій тощо. Але якщо підрахувати витрати столичної випускниці, яка не жалкує грошей на найдорожче вбрання та аксесуари, то Греція за 50 тисяч гривень може бути дешевшою, ніж сукня з салону на Хрещатику. Наприклад, якщо вам захочеться продовжити випускний ще на 2 дні, то доведеться трохи потрясти гаманцем.Так, 5-тиденна поїздка в Італію, Монако та Францію обійдеться у 245 євро. В ціну входить проізд, проживання та харчування, оглядові екскурсії та супровід керівника групи протягом всієї подорожі. Випускники матимуть змогу покататись на гондолах каналами Венеції, покупатись у Середземному морі та прогулятись вечірньою набережною Ніци,відвідати Океанографічний музей у одній з найдорожчих країн Європи – Монако. На завершення -шопінг у Мілані та справжнє італійське морозиво. Незабутні емоціі та враження гарантовано!

За кордоном поширений ще один варіант випускного. Діти разом з батьками та вчителями збирають кошти, які мали б витратити на вечірку і купують речі в дитячі будинки, ліки в центри лікування або просто віддають ці кошти на благодійність. Таким чином щороку вдається зробити безліч корисних справ. А їхня ціна – всього лише відмова від келиха шампанського у вечірній сукні. Тому перш ніж замовляти ресторан з делікатесами, сукню на замовлення і запонки з кристалами Swarovski – подумай, що краще: розкішний вечір «на широку ногу», тиждень незабутньої подорожі зі шкільними друзями чи хороша справа і + в карму. Вибір завжди за тобою.

Христина Чорнописька для Освітнього порталу «Педагогічна преса»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу