9 липня о 14:30 в «Укрінформ» відбудеться круглий стіл «Профорієнтація та/чи успішна кар’єра». Під час заходу планується обговорення сучасних методів професійної орієнтації школярів у Києві. Ініціатором зустрічі виступив Київський молодіжний центр.

Організатори круглого столу зіткнулись з такою проблемою: лише 10% населення України любить свою роботу (за результатами дослідження Інституту Геллапа). Крім того, майже 52% молоді працюють не за фахом (дані Держстату), хоча й витратили багато часу та ресурсів на навчання. Київський молодіжний центр вирішив підняти проблему профорієнтації молоді як чинника правильного вибору професії.

Основною метою круглого столу є оцінка ефективності дійсних профорієнтаційних підходів та пошук способів їхнього покращення. У ході дискусії планується проаналізувати статистику профорієнтаційної роботи з молоддю у Києві; виділити сильні та слабкі сторони професійної орієнтації; вивчити профорієнтаційні потреби молоді у Києві; знайти шляхи покращення профорієнтаційної роботи з молоддю.

Учасниками заходу стануть представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших централізованих систем державних установ, громадських організацій, роботодавців.

Кожен з учасників виступить з доповіддю на теми: “Cтан ринку праці”, “Необхідність професійної орієнтації для молоді”, “Можливості розвитку профорієнтації” тощо.

Анна Куценко, директорка Київського молодіжного центру, стверджує: «Запровадження на місцевому рівні профорієнтаційних програм дасть змогу молодим людям, незалежно від матеріальних можливостей та сімейних обставин, розширювати знання про світ професій та шукати своє місце у ньому».

За результатами обговорення під час круглого столу, планується підписання учасниками резолюції про шляхи покраще