У Житомирі 4 липня відбувся «Startup Thursday. Zhytomyr», під час якого обирали найкращий стартап-проєкт. На відкриття заходу завітали голова обласної ради Володимир Ширма, його заступник Максим Вілівчук, депутат обласної ради Сидір Кізін, представники обласної та міської влади.

Відриваючи захід, Володимир Ширма наголосив на тому, що обласна рада цієї каденції прийняла багато програм у різних сферах, зокрема і на підтримку бізнесу.

«В області діє програма підтримки малого та середнього бізнесу, за якою відшкодовуються кредитні відсотки. Минулого року прийнято Програму організації підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти в Житомирській області у 2019-2022 роках, на яку виділено 1 млн грн. Українському центру дуальної освіти передано комунальне приміщення задля створення ІТ-кластера «Полісся» з навчальним центром, коворкінгом, лабораторіями, бізнес-інкубатором. Це дасть змогу створити нові робочі місця, а молоді спеціалісти зможуть поєднувати навчання із практикою, що і є завданням дуальної освіти. А завдання влади – допомагати і підтримувати молодь, у якої є бажання себе проявити і реалізовувати власні проєкти», – сказав голова обласної ради.

Під час заходу ІТ-спеціалісти з Житомира презентуватували  власні ідеї, з яких обрали найкращі. Переможці отримали різноманітні нагороди – від грошового призу до можливості навчання чи влаштування на роботу. Також фахівці стартапів розповідали про те, як запустити стартапів, чому стартапи провалюються та як стартаперу знайти фінансування тощо.

Команда Житомирського національного агроекологічного університету (спікер  – студент 4 курсу факультету лісового господарства Роман Зінкевич та керівник  Юрій Сірук) представила на «Startup Thursday. Zhytomyr»  проєкт щодо визначення санітарного стану насаджень та отримала схвальні відгуки від команди експертів і гостей, призовий сертифікат й грошову винагороду.

Загалом ЖНАЕУ підготував 4 інноваційні розробки. Експертів зацікавили проєкти «Інтерактивна панель Museuminfo» Олександра Гоголюка, «INMap» (навігація у приміщеннях) Величка Олексія та Вяхіревої Дарії, Android застосунок «PeopleJobZT» Юрія Рудніцького, за якими планується пошук інвесторів для реалізації.

 

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету