9 липня Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко вручив Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за кращі літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2018 рік. Захід відбувся у Музеї видатних діячів української культури в Києві.

Голова Комітету з присудження Премії В’ячеслав Кириленко привітав лауреатів і наголосив на важливості  праці дитячих письменників і художників:

 «Саме ваші твори допомагають молодшому поколінню розпізнати добро і зло, в якій країні вони живуть, і для яких майбутніх звершень вони народились. Ваші твори повертають  до старих істин: що треба шанувати  батьків, свою землю, свою країну. Ці цінності у ваших творах дістали одностайні позитивні відгуки  членів конкурсної комісії», – зазначив В’ячеслав Кириленко.

Цього року в номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» нагороджено письменника Івана Андрусяка за збірку віршованих казок для дітей молодшого шкільного віку «Зайчикова книжечка» та повість-казку «Третій сніг».

За найкращі твори для дітей та юнацтва вручено премії - premiya im Lesi Ukrai nky 3

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» урядову  премію отримав  художник-графік Михайло Александров за художнє оформлення книги Сергія Товстенка «Ремонт Летючих Чудес».

Премію Кабміну в номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» отримав режисер-постановник Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені Панаса Саксаганського Артур Прокоп’єв за виставу «Король Лев».

За найкращі твори для дітей та юнацтва вручено премії - premiya im Lesi Ukrai nky 2

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» нагороджено  режисера та художника-постановника Андрія Щербака за анімаційний фільм «Причинна», створений за мотивами однойменної балади Тараса Шевченка.

Нагадаємо, Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки присуджується щороку в чотирьох номінаціях за твори, які сприяють вихованню дітей та молоді в дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.