Одним з найважливіших засобів формування розвитку колективу є вироблені в ньому традиції. Вже котрий рік поспіль трудовий колектив Львівського кооперативного коледжу економіки і права  підтримує традицію – організовуються поїздки для ознайомлення з українськими культурно-історичними цінностями та особливостями регіонів України.

Цьогоріч була ініційована та організована директором коледжу Наталією Зубко  та  головою об’єднаного профкому коледжу Наталію Кутною за погодженням з правлінням Львівської облспоживспілки та за підтримки голови правління Михайла Ванівського, поїздка на Тернопільщину.

Без знання минулого немає майбутнього: педагоги ЛККЕіП подорожували Тернопільщиною - v pecheri 1

Подільський край,  славиться своїм природним феноменом – дивовижними карстовими печерами. Через геологічну будову, а саме наявність потужного підземного гіпсового пласту, на півдні Тернопільської області сформувався цілий печерний масив.

Педагогічний колектив  побував у світі зниклої цивілізації – Печери  Вертеба (її ще називають «Наддністрянська Помпея») єдиного у світі підземного музею трипільської культури. Трипілля як прошарок маловивченої світової культури,  яка  збереглася  частково у Вертебі,   посідає особливе місце серед усіх пам’яток трипільської культури. Адже відсутність аналогій освоєння трипільськими племенами великих печерних порожнин на всій території поширення культури, різноманітність і багатство археологічних матеріалів – усе це забезпечує постійну, як наукову  так і допитливу зацікавленість мандрівників до печери Вертеба.

Без знання минулого немає майбутнього: педагоги ЛККЕіП подорожували Тернопільщиною - zobrazhennya viber 2019 06 27 15 11 55 1

Продовжилась  мандрівка в мальовничий куточок Поділля на Борщівщині – село Монастирок. Де колектив відвідав давньослов’янський печерний храм ІХ століття. Екстраординарність  його у тому, що в храмі знаходиться незвичайне зображення на стіні – образ Ісуса Христа, де він із заплющеними очима. А ще біля печерного храму знаходиться старенька церква Воздвиження Чесного Хреста, яка є пам’яткою архітектури XVIII століття.

 Мандрували викладачі  в маленькому та дивовижно затишному  в унікальному в своєму роді місті Чортків, який багатий на історичні події.

Побачили  унікальний, величний Катедральний собор святих апостолів Петра і Павла, який символізує сучасність Чорткова, що побудований на честь незалежності держави у формі українського Герба –  тризуба.

Без знання минулого немає майбутнього: педагоги ЛККЕіП подорожували Тернопільщиною - v pecheri 2 1

Помолились  в церкві Святої Покрови та набрали води з Святого джерела над яким в  2005 році з’являлася  Матір Божа.

Викладачі  відвідавши печерні храми та інші святині Тернопілля, інтелектуально та духовно оздоровились, одержали зцілення як духовне, так і фізичне, окрилені Божою благодаттю та великим духовним піднесенням, насолодились неймовірно красивими краєвидами долини річки Серет, яка протікає між високими горами та впадає у Дністер, природою літнього рідного краю, просторами нашої рідної держави, який заворожив красою природних ландшафтів, пізнанням історичних  та природніх пам’яток Тернопілля, туристичним центром Поділля, повернулись до своїх рідних домівок.

Щоб мати майбутнє, необхідно не забувати свого минулого, пізнавати традиції роду й ментальність народу та, засвоївши уроки історії, утілювати здобутий досвід у життя.

Без знання минулого немає майбутнього: педагоги ЛККЕіП подорожували Тернопільщиною - na ekskursiyi 2

Поїздка виявилась захопливою та пізнавальною, адже історія України – це завжди цікаво та актуально, а подорож дарує цілющий відпочинок та зближує колектив.

Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права