У Киргизстані у невеличкому селі Кенеш Наринської області побудували школу з металевих контейнерів.Чиновники назвали їх “мобільними будинками” і навіть провели церемонію відкриття.

Дітям, які тепер навчатимуться у цих металевих коробках, нова школа не здається такою вже поганою. У минулому році вони вчилися в будинку, що розвалюється. Але вчителям такі умови не до вподоби.

Ми навіть не можемо показати навчальні посібники. Не те що учня до дошки викликати, нам тут тісно. Ніде поставити вчительський стіл, сидимо за партами учнів. Незручно. Якщо відкрити двері вранці – холодно, якщо закрити – не вистачає повітря, стає душно. Декому стає погано “, – розповідає вчителька музики Айдана Усубалієва.

Нарінська область вважається найхолоднішою в країні, зима тут особливо сувора. Як буде вирішуватися питання з опаленням у новій школі – поки не зрозуміло.

Влада обіцяє привезти печі, електричні обігрівачі. Але я не знаю, наскільки реально ними обігріватися. Дітям дуже тісно, ??вони не можуть виходити до дошки, висловлювати свої думки. Звичайно, непросто вчитися в таких умовах“, – розповідає директор школи Самара Турусбекова.

“Місцева влада вважає, що якщо поставить контейнер, держава виділить гроші і почне будівництво. Але це не вихід”, – говорить Марат Усеналієв, начальник управління Міністерства освіти.

У Киргизстані побудували школу з металевих контейнерів - Snymok ekrana 2019 09 06 v 11.17.15 e1567758085282

Тим часом міністр освіти Киргизстану Гульмира Кудайбердієва пішла у відставку. Точної причини в відомстві не назвали, але напередодні її дуже розкритикували через фото опубліковані в інтернеті з церемої відкриття “металевої” школи.

Джерело: www.currenttime.tv