"Львівській політехніці" подарували полотно, яке буде "вихователем" патріотизму - 18Народні депутати України Володимир Зубанов і Петро Писарчук подарували студентам Національного університету «Львівська політехніка» монументальне живописне полотно “Галицькі хоругви у Грунвальдській битві 15 липня 1410 року”, яке віднині прикрашатиме одну із просторих лекційних аудиторій університету.

Урочисту передачу художнього твору відкрив проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Богдан Моркляник. Він подякував народним депутатам за дарунок, відзначивши, що полотно символізує історичну єдність слов’янських народів і слугуватиме патріотичному вихованню студентів-політехніків.

Короткий  екскурс у минуле  зробив професор кафедри історії України та етнокомунікації Львівської політехніки, доктор історичних наук Святослав Терський. Він, зокрема, наголосив, що Грунвальдська битва, що відбулася 15 липня 1410 року, докорінно змінила геополітичний розвиток Європи на багато століть уперед. Вона зупинила наступ німецького ордену на слов’янські та литовські землі у Східній Прибалтиці. Певною мірою визначальною у цій битві була участь на боці об’єднаного польсько-литовського війська полків із українських та білоруських земель. Тому ця битва стала символом слов’янського єднання перед зовнішньою загрозою.

Картину, автором якої є відомий український художник-баталіст Артур Орльонов, передала студентам-політехнікам помічниця народного депутата України Ольга Григор’єва.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *