Мозок лівші та правші все ж відрізняється. Вчені знайшли гени, пов’язані з тим, чому ви – лівша.

Одвічне питання: лівшами стають через генетику чи навколишнє середовище та інші фактори? Дослідники вже давно намагаються знайти на нього відповідь. Але нещодавно вони, здається, зрушили з мертвої точки, інформує Ukr.Media.

Вперше британські вчені ідентифікували генетичні характеристики, які вказують на домінування тієї чи іншої руки.

Ці особливості в генах також впливають на структуру мозку. Що і пояснює, чому у лівші більш розвинені усні навички спілкування.

Раніше вже намагалися довести, чи є в генах схильність до тієї або іншої руки. Але саме цим вченим вдалося знайти коди, які пов’язані з тим, що певні люди схильні користуватися лівою рукою, а інші — правою.

Нове дослідження проводилося вченими з Оксфордського університету. Дослідники вивчили ДНК 400 000 осіб, 38322 з яких — лівші. Вони виділили чотири генетичні області, які вказують на схильність до використання лівої руки.

Дослідники виявили, що у лівші й правші є відмінності в структурі білої речовини в мозку. Більш помітні вони у тих областях, які відповідають за володіння мовою. У лівші вони працюють більш синхронізовано.

Вчені припускають, що саме тому у лівші більш розвинені вербальні навички. Але їм ще належить знайти точний доказ цієї теорії.

Інші висновки

Відомо, що серед пацієнтів з шизофренією лівшів трохи більше, ніж правшів. А серед пацієнтів з хворобою Паркінсона їх менше, ніж правші.

Вчені вважають, що ці відмінності у розвитку мозку також можуть мати відношення з імовірністю розвитку шизофренії або хвороби Паркінсона. Але вони підкреслили, що різниця в кількості лівшів і правшів тієї чи іншої хвороби малозначуща.

Підсумок

Вчені планують подальші дослідження. Тим більше, що нинішні проводилося лише з британцями.

Дослідники не заперечують, що навколишнє середовище впливає на домінування руки. Але їх дослідження доводить, що це також обумовлено генетично. Хоча б частково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *