Днями міністр освіти і науки Ганна Новосад розповіла  «Українській правді. Життя»,  як продовжуватиме розпочате попередньою командою, чому хоче змінювати дошкільну освіту, фінансування університетів та навіщо наука має бути пріоритетом цілого уряду.

В інтер’ю вона заначила, що на відміну від інших сфер, зміни в освіті страшенно повільні і покрокові. Нова українська школа буде збережена як пріоритет, але потрібно додати певні рішення в інших сферах також.

Перший 10 клас НУШ мав бути реалізований у школі 2027 року.Але є запит на зміни не лише від батьків 1-2 класів, але й всіх інших. І на цей запит треба якось відповісти.

Формат запровадження Нової української школи був відповіддю на часові, ресурсні обмеження. Потрібно було щось зробити швидко з обмеженими ресурсами.

Пришвидшити НУШ – це спробувати пришвидшити початок як базової, так і старшої профільної школи. Однак поки немає кінцевої відповіді, як ми це будемо робити.

Якщо говоримо пришвидшення запуску старшої профільної школи не з 2027-го, а раніше, то маємо чесно казати:

“Друзі, ті, хто з вас зараз ходить до школи і думав, що він буде вчитися 11 років, мусить піти в 12-річну школу. Але ми обіцяємо, що вона буде радикально іншою, якіснішою, профільнішою, матиме індивідуальну освітню траєкторію, у вас буде інше освітнє середовище, інші вчителі”.

Тобто маємо переконати всіх, що вчитися на рік довше – це класно. Зараз розробляємо різні сценарії, після чого обов‘язково предствимо їх до широкого громадського обговорення.

Ми мали перший раунд зустрічі з керівниками управлінь освіти, з директорами, які очолюють ліцеї (вони по факту є старшою школою). Обговорювали різні підходи, тому рішення ще немає.

Реформа ж базової школи почнеться через три роки, коли теперішній 2-й клас піде у 5-й.

Джерело: Українська Правда

Фото: Дмитро Ларін

2 коментар до “Треба переконати всіх, що вчитися на рік довше – це класно, – Ганна Новосад про реформу НУШ”
  1. Важлива не кількість років, проведених за партою, а ЯКІСТЬ ОСВІТИ. А зараз в і школі, і поза нею знання отримують я за допомогою РЕПЕТИТОРІВ . Тоді навіщо школа? Навіщо такі педагога? Навіщо витрачати додатковий рік життя? А нові зміни до правопису – взагалі крах української мови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *