ЦК Профспілки звернувся до Голови Верховної Ради України Д.О. Разумкова не підписувати прийнятий 16 січня 327 народними депутатами України закон «Про повну загальну середню освіту» з його дискримінаційними та антиконституційними нормами.

У зверненні наголошено, що реалізація норм про обмеження права на роботу педагогів, які отримають пенсію за віком, призведе до звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів, вихователів та інших педпрацівників.

В окремих регіонах їх частка сягає 30%, що спричинено низьким рівнем заробітної плати недотриманням законодавства про оплату праці, мізерною пенсією. Такі нововведення загрожують ситуації, що у школах не буде кому викладати відповідні предмети.

Надання права створювати ліцеї лише обласним радам та радам міст, населення яких становить більше 50 тисяч, позбавить права та можливості здобувати повну загальну освіту за місцем проживання учням навіть у містах, не кажучи вже про сільських дітей. 

Викликає обурення педагогів, батьків закриття санаторних шкіл, у яких одночасно здобувають освіту та поправляють своє здоров’я й лікуються діти з психоневрологічними захворюваннями, хворими на сколіоз, цукровий діабет, із захворюваннями серцево-судинної системи, з малими формами туберкульозу та іншими. У прийнятому законі є ще низка проблемних положень, які потребують вилучення та врегулювання.

У зверненні наголошено, що стаття 22 Конституції України забороняє при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. 

Неврахування позиції профспілки унеможливить забезпечення гарантованого Конституцією України безоплатного здобуття повної загальної середньої освіти, дотримання трудових прав працівників закладів загальної середньої освіти, особливо з числа працюючих пенсіонерів – вчителів. 

Профспілка працівників освіти і науки України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “70 тисяч учителів-пенсіонерів буде звільнено”
  1. зараз у школу чи садочок неможливо влаштуватися молодому спеціалісту, бо закон захищає пенсіонерів. а що ж робити молоді? ось і змушені шукати діти роботу за кордоном, бо ж пенсіонер захищений і може човгати ще довго, онукам допомогти ж бо треба. а дітям що робити? вихід один-якщо є потреба в пенсіонерові,заключати з ним договір.якщо прийшов молодий спеціаліст-допобачення. а про те,що у молоді немає досвіду, так де ж його взяти? освіту треба конче реформувати, і дітей не тільки нашпиговувати знаннями, а й вчити бути успішними. не кожен відмінник зумів себе знайти в житті. говоримо про те ,що радянська освіта буда найкращою, а сенс з неі,коли живемо найгірше. усе чекаємо,поки держава нам щось дасть.

    1. Зараз молодь не хоче працювати за 3 500,якщо врахувати зняття налогів.Робота вчителя і вихователя передбачає використання особистого часу на підготовку,написання конспектів (хоча їх і відмінили,можна мати щось схоже на конспект:таблицю,схему, електронний матеріал-все одно керівництво вимагає),знаходження матеріалів для уроків,друкування на своєму принтері і бумазі,а це витрата власних коштів (бо на уроці вчитель повинен використовувати різноманітні інноваційні методи та прийоми),а перевірка зошитів,а підвищення рівня професійної майстерності (участь у он лайн вебінарах,конференціях, друк своїх робіт),спілкування з батьками і т.д. Молодь,прийшовши з ентузіазмом,через місяць розчаровується,починають шукати іншу роботу без всього цього головного болю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *