Січень видався дуже насичений мітингами профспілкових організацій. Причина – неоднозначні законопроєкти, зареєстровані у Верховній Раді України. Профспілка освітян 30 січня готує черговий мітинг під стінами Кабміну.

Про те, що саме не влаштовує педагогічних працівників, йшлося на пресконференції у пресцентрі «Главком». Освітяни розповіли, які зміни чекають українських педагогів уже найближчим часом.

 

Профспілка освітян 30 січня готує черговий мітинг під стінами Кабміну - 5e31331f33e02

 

Звільнення

Голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь зазначає, що у разі ухвалення законопроєкту № 2708 «Про працю» роботодавець зможе звільнити будь-коли будь-кого.

 Як зараз? Якщо працівник є членом профспілки, то профспілка дає згоду чи незгоду на його звільнення. Якщо профспілка вбачає, що звільнення незаконне, то згоду роботодавець не отримає. Також профспілка може і повинна представляти працівника найманої праці в суді. Якщо ж цей законопроєкт буде прийнято, то без судового розгляду працівник звільняється автоматично, – розповідає Олександр Яцунь.

Законопроєкт № 2584 також, на думку профспілок, звузить права освітян і не лише.

Юрисконсульт Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Вікторія Соломінчук – про законопроєкт № 2584 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення»:

 Цей законопроєкт встановлює право роботодавця звільнити працівника за втрату довіри. Він дає можливість роботодавцю звільнити працівника в будь-який час, керуючись суб’єктивними судженнями. Такий працівник, маючи у трудовій книжці запис щодо звільнення з формулюванням «за втрату довіри» навряд чи потім зможе десь працевлаштуватися.

Строкові договори

Педагогічні працівники будуть переведені на строкові договори.

У Законі України «Про повну загальну середню освіту» більшість існуючих гарантій освітянам враховано – доплати за стаж, за перевірку зошитів тощо. Проте є норма про переведення педагогів-пенсіонерів на строкові договори.

 Згідно з цим Законом, мають бути звільнені педагогічні працівники пенсійного віку. Вчителів-пенсіонерів налічується 70 тисяч по Україні. Водночас роботодавці їм запропонують строковий договір строком на один рік. Тобто з безстрокового вчителів переводять на строковий договір. Через рік буде або продовжено цей строковий договір, або припинено, – зазначає Олександр Яцунь.

Закон України «Про повну загальну середню освіту» вже прийнято, але його ще не підписав спікер. Освітяни сподіваються, що спікер Верховної Ради та Президент України не підпишуть цей закон.

Учитель спеціальної школи I–II ступенів № 10 Дарницького району м. Києва Володимир Василюк вважає, що це – дискримінація за віком.

– Боротися й працювати – основна теза освітян України, – додає Володимир Василюк.

Інші гарантії

Чинним законодавством передбачено ліміт на понадурочні роботи – 120 годин на рік, за які роботодавець має сплатити подвійну оплату. Проєктом закону № 2708 запроваджується необмежене застосування надурочних робіт, а оплата праці буде вище лише на 20%.

За словами Олександра Яцуня, у разі ухвалення запропонованого законопроєкту розмір мінімальної заробітної плати може бути нижчим за прожитковий мінімум.

Також буде не заборонено звільняти одиноких матерів.

 

Вечірній Київ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу