Google запустив в Україні освітній проєкт для вчителів «Навчайте з дому»

27 березня Google запустив українську версію ресурсу для допомоги вчителям та учням у дистанційному навчанні. Про це йдеться у блозі Google.


Оскільки багато навчальних закладів по всьому світу, зокрема в Україні, вже закриті для відвідування, або планують цей крок через COVID-19, половина учнів світу не може відвідувати навчальні заклади. Педагоги зіштовхуються з проблемою викладання дистанційно в небачених масштабах, а в деяких випадках – вперше.
 
Минулого тижня ми створили нові ресурси дистанційного навчання, зокрема колекцію навчальних матеріалів, список корисних додатків, новий ресурс YouTube Learn@Home, розроблений для сімей, а також низку публікацій на блозі та вебінарів. Ми також зробили преміальні функції Meet безкоштовними для шкіл до 1 липня 2020 року. Це включає в себе можливість 250 учасників спілкуватися одночасно, записувати уроки та прямі трансляції. І завдяки відгукам освітян, ми також постійно вдосконалюємо продукти, як-от ці нові елементи управління для викладачів у Hangouts Meet.
 
Ми продовжуємо прислуховуватись до викликів, з якими зіштовхуються вчителі в ці непевні часи, і сьогодні оголошуємо про запуск української версії ресурсу для допомоги вчителям та учням у дистанційному навчанні.
 

Навчайте з дому


«Навчайте з дому» — головний центр інформації, підказок, тренінгів та інструментів з ресурсу Google for Education, який допоможе вчителям продовжувати викладати, навіть якщо вони фізично не перебувають у класі.

На сайті для початку пропонують поради, як почати дистанційне навчання, наприклад:

  • як викладати в інтернеті,
  • як викладати дистанційно без відеоконференцій,
  • як зробити уроки доступними для всіх учнів,
  • як залучати учнів до активної співпраці під час дистанційного навчання,
  • як співпрацювати з іншими викладачами.

У Google розповіли, що цей ресурс буде розвиватися й надалі. Його побудували за підтримки та у співпраці з Інститутом інформаційних технологій в освіті ЮНЕСКО.

  • Навчальний рік у школах закінчиться 1 липня для всіх, крім випускників. Пробне ЗНО відбудеться не пізніше червня.
  • Також у МОН повідомили, що державну підсумкову атестацію для учнів 4 і 9 класів буде скасовано.
  • Якщо учні не повернуться після карантину до червня, тоді на початку нового навчального року — у вересні — у вчителів буде можливість надолужити матеріал, який припав на час карантину.

Читайте також: Як організувати дистанційне навчання та оцінювання. Досвід вчителів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу